„Svým způsobem je mi zuberských kluků líto, protože jsme věděli, že se trápí. Na druhou stranu jsem šťastný za body, protože jsme si je zasloužili. Za bojovnost, nasazení, za vše," zářil po utkání štěstím 37letý brankář.

„Na rozdíl od domácího zápasu jsme ale nebyli o tolik lepší, utkání by asi více slušela remíza," připustil gólman, který kvůli zraněnému loktu přitom nastupoval se sebezapřením. „Prášky jsem brát nemusel. Ale protože jsem před utkáním na něj spadl, trochu bolel," přiznal.

Když jste nebyl zcela fit, nenabízel se váš kolega Mahušek, že začne utkání za vás?

Probírali jsme to, ale po třítýdenní pauze se zcela necítil. Měl jsem však jistotu, že když se mi nedaří, mám za sebe kvalitní zastoupení. Funguje to dobře už dlouhodobě.

Kdy se rozhodlo o vaší výhře?

V závěru rozhodla naše výborná obrana, kluci naplno bojovali o každý balon. Když jsme utekli na rozdíl tří gólů, věřil jsem, že vyhrajeme.

V první půli došlo při trháku soupeře ke spornému střetu vás a zuberského pivota Bechného mimo brankoviště. Neměl jste strach, že vás vyloučí?

Šel jsem do souboje o míč čistě, trefil balon první a uskočil jsem. Necítil jsem, že bych fauloval. Kdyby mě sudí vyloučil, bylo by to sporné, ale nic bych nenadělal.

Porazili jste v extralize Zubří podruhé za sebou. Překvapení?

Před sezonou jsme si mysleli, že je jako soupeř někde jinde. Potvrdilo se ale, že házená je o hlavách. Zatímco my si zápas od zápasu věříme, Zubří se utápí v neúspěších.

Jak moc jste překvapen 12 získanými body?

Je to sen, užíváme si to! Dvanáct je opravdu hodně, s osmi bychom byli všichni spokojeni. I kdybychom měli čtyři a hráli dole, tak by to nebylo překvapení. Ale mohlo jich být i více. I tak budeme mít pěkné Vánoce!

Vypsalo vedení klubu nějakou speciální prémii za vítězství v Zubří?

Ano, zajištění večírku na rozloučení s rokem a házenkářským podzimem. Slibovali jej v Zubří, ale já věřím, že vše proběhne ve Zlíně. Nejsem natolik odvážný, abych slavil v Zubří, kde jsem kdysi hrával.

Extraliga pokračuje až koncem ledna. Přijde nadcházející přestávka Zlínu vhod?

Ano, už toho bylo hodně. Je pravda, že kdybychom hráli nyní s Jičínem, věřili bychom si na něj více. Přestávka je ale pro všechny stejná.

Jaké jsou nyní ambice Zlína?

Když jsme to takto rozehráli, rád bych skončil před Zubřím. Sezona je ale dlouhá. Pro nás je v tuto chvíli nejpozitivnější, že máme náskok osm bodů na poslední Kopřivnici a Přerov, což je super.

Cítíte se zachráněni?

Ještě ne. Řekneme si to až po 30. kole. (Úsměv.)