„Před posledním podnikem mám celkem slušný náskok a věřím, že první místo udržím. Stát se ale může všechno. V dosavadním průběhu sezony se mi ale daří, v zimě jsem prodělal kvalitní fyzickou přípravu a cítím se velmi dobře,“ uvedl Čep, jenž zatím našel přemožitele pouze ve druhém klání v Hradci nad Moravicí, kde se před něj dostali slovenský reprezentant Filip Polc a Vlastimil Hynčica ze Sudoměřic.

A právě před Hynčicou má olomoucký biker dostatečný náskok, o který by za normálních okolností neměl přijít. K vítězství mu totiž bude stačit jakékoliv umístění do čtvrté příčky. Na třetím místě se v tuto chvíli nachází Martin Mikulenka ze Zlína. „O prvních třech místech je téměř rozhodnuto. Mezi všemi jezdci jsou poměrně velké rozestupy. Ale nějaké překvapení samozřejmě vyloučit nemůžu,“ zůstal ve svých prognózách opatrný ředitel celé zimní série Zdeněk Florian.

Dějištěm finálového klání se měla stát už minulý víkend některá z tratí okolo Holešova. „Bylo by to však příliš narychlo a pravděpodobně by se nám nepovedlo připravit závody v odpovídající kvalitě. Proto jsme poslední kolo o týden odložili a ročník uzavřeme ve Staré Myjavě. Pro všechny jezdce to bude atraktivní i z toho důvodu, že tato trať je letos premiérově zařazena také do seriálu WBC rally,“ připomněl Florian. Start nedělního závodu je ve 12 hodin.

Průběžné pořadí zimní série před finálovým závodem: 1. Čep 55 bodů, 2. Hynčica 48, 3. Mikulenka 27, 4. Hoferek 19, 5. Červenka 18.

(rs)