„Každoročně začínám letní atletickou sezonu na tomto mítinku během na 800 metrů. Bývá to vždy dobrý ukazatel, jestli je příprava správně nasměrovaná. I když se chci zaměřit hlavně na 400 m překážek, je osmistovka dobrý test speciální vytrvalosti. Před samotným závodem jsem se cítila velmi dobře, možná až moc, což mě docela znervóznělo. Po startu jsem se však soustředila už jen na běh a udržení správného tempa," řekla Kateřina Hálová, která v extralize reprezentuje klub Hvězda SKP Pardubice.

Od startu nechala své soupeřky daleko za sebou a v cíli už neměla s kým soupeřit. Přesto byla s vítězstvím a časem 2:10,30 spokojená. V letošní přípravě udělala Kateřina Hálová se svým trenérem a manželem v jedné osobě Martinem Hálou dvě velké změny.

„První se týká stravovacích návyků, které jsem musela upravit po poradě s nutriční specialistkou Mgr. Šimkovou. Netahám zbytečná kila navíc, a přesto mám dost energie na trénink. Druhá podstatná změna se projeví doufám hlavně v dalších závodech. Díky příspěvkům od sponzorů jsme mohli s trenérem absolvovat dvoutýdenní intenzivní soustředění. Letos jsme mohli trénovat v Pardubicích, protože počasí bylo přijatelné," pochvalovala si Hálová, která nepatří k profesionálním atletkám. Je zaměstnaná, navíc má čtyřletého syna, takže běhání už pro ni není vždy na prvním místě.

„Na soustředění jsem zvládla řadu velmi náročných tréninků a pak jsem se mohla věnovat jen regeneraci a odpočinku," poznamenala zlínská atletka.

Také druhý letošní start přetavila na trati 800 metrů ve vítězství. V dresu Dukly Banská Bystrica zvítězila v rámci slovenské nejvyšší atletické soutěže družstev. Její čas byl o poznání pomalejší než v Olomouci – 2:13,50.

„Běželi jsme v dešti a byla zima, takže se mně moc nechtělo," přiznala Kateřina Hálová, která v Banské Bystrici, klubu svého manžela, v létě trénuje. Další závodem v kalendáři Kateřiny Hálové bude extraliga v Kladně, kde bude mít velmi náročný program (800 m, 400 m překážek, 400 m ve štafetě), vše během jednoho odpoledne. Poté by se měla představit na 400 m překážek na Memoriálu J. Odložila v Praze a možná i na Zlaté tretře v Ostravě.

„Mým cílem je splnění limitu na ME v Curychu. Věřím, že limit můžu zdolat, jen bude záležet na řadě faktorů," dodala Kateřina Hálová.