„Mně to skutečně zase až tak nemrzelo, protože po návratu ze závodů v orientačním běhu na lyžích v Laponsku, kde jsem si kvůli velkým mrazům spálila průdušky, jsem potřebovala na chvíli vysadit a dát se zdravotně do pořádku,“ přisvědčila Hančíková. „Trochu smutný byl pouze náš trenér, který se mnou počítal do soutěže bodování klubů,“ doplnila reprezentantka Nového Města na Moravě.

V této fázi sezony však bylo zdraví na prvním místě, proto se dvojnásobná juniorská mistryně světa ve sprinterských orientačních závodech pustila do tréninku teprve ve středu. „V pátek odjíždíme na mistrovství světa a já chci ještě doma vyzkoušet, jak na tom po braní antibiotik jsem. Momentálně cítím, že mi pauza prospěla. Do tréninků i závodů mám mnohem větší chuť,“ prozradila Hančíková.

Světový šampionát třiadvacítek se uskuteční příští týden ve středisku Hinterzarten, kde čekají na reprezentanty hned tři disciplíny. Nejprve se poběží pětikilometrová trať volnou technikou, na ni naváže klasická desítka a závěr obstará patnáctikilometrový skiatlon. „Loni jsem jela přezouvák a závod volnou technikou. Kvůli termínové kolizi s dalšími závody a následnému přesunu jsem ale nestihla závěrečné sprinty. Letos bych ráda absolvovala všechny tři podniky,“ naznačila své plány česká reprezentantka.

Poněkud skromnější už jsou samotné cíle v jednotlivých závodech. Vzhledem k loňským zkušenostem z Francie, kdy v obou disciplínách dojela až ve čtvrté desítce, se to však dá pochopit. „Asi nejvíc si věřím na bruslařskou desítku. Volný styl mi jde přece jen o něco víc než klasika, v níž mám pořád mezery,“ vysvětluje zlínská rodačka, která s během na lyžích začala až ve svých patnácti letech. I to je důvod, proč si na klasice tolik nevěří. „Nicméně i na této trati bych ráda pronikla alespoň do třicítky,“ dodává.

Ani letos ji však nebude ihned po světovém šampionátu dopřáno dlouhého oddechu. Dva dny po nedělním návratu zpět do vlasti ji totiž čeká Akademické mistrovství České republiky v Novém Městě na Moravě.