„Nechci udělat osudu. Ale víc toho o svých ambicích říct nedokážu. S lyžováním jsem začínala poměrně pozdě, až někdy ve svých patnácti letech, takže o svých soupeřkách příliš velký přehled nemám,“ přiznává Hančíková, která se mezi tuzemskou lyžařskou elitu vyšvihla teprve v průběhu loňské sezony, kdy reprezentační trenéry zaujala natolik, že ji pozvali i do národního družstva. A v něm už setrvala.

Mistrovství světa do 23 let je tak pro ni odměnou za poctivou dřinu, kterou dokázala skloubit se svými školními povinnostmi.

„Teď mám před sebou velkou příležitost. Věřím, že ji nepromarním a dobré výsledky mě nakopnou do další práce,“ řekla o svých plánech před prvním z mezinárodních vrcholů sezony Hana Hančíková, která se do francouzského střediska Praz de Lys přesunula v průběhu víkendu. První závod ji čeká ve čtvrtek.

„Podle trenérů jsou tři dny dostatečnou dobou na správnou aklimatizaci. Doufám, že se dobře vyrovnám s přesunem do větší nadmořské výšky a do závodů budu nastupovat v co nejlepším rozpoložení,“ přeje si zlínská rodačka, která před odletem ladila formu v Harrachově.

Podle všeho by se měla postavit tento týden na start hned ve dvou podnicích světového šampionátu. Nejprve ji čeká závod na 10 kilometrů bruslení, poté poběží přezouvák - 7,5 kilometru klasicky a 7,5 kilometru bruslením.

„V závěrečném sprintu už se ale asi nepředstavím. Jsou zde lepší závodnice,“ dodává smířeně Hančíková.

Smutnit ale nemusí. Žádná zahálka jí totiž nehrozí, neboť další vrchol sezony čeká zlínskou lyžařku už za necelé dva týdny, kdy bude hájit české barvy na Světové univerziádě v Číně.

Robert Štach