Z obou velkých akcí už má mezi seniorkami bramborové medaile, teď by se chtěla dvojnásobná juniorská mistryně světa dočkat i cenného kovu.

„Byla bych ráda, kdyby to konečně cinklo, ale jakékoliv umístění na velké bedně bych považovala za dobrý výsledek," ubezpečila Hančíková.

Ta má ještě měsíc čas na vyladění formy před ostrými závody. I proto po dnešním galavečeru v Pardubicích, kde se budou vyhlašovat nejlepší orientační sportovci za uplynulý rok, vyrazí do Švédska.

Ve Skandinávii by měla strávit další tři týdny plné přípravy.

„I ve Švédsku ovšem bojují s nedostatkem sněhu, takže sama jsem zvědavá, kolik toho vlastně zvládnu. Nicméně běhat se dá kdekoliv, takže zahálet určitě nebudu," slibuje zlínská rodačka, která se v první polovině ledna rozjezdí na tradiční Ski – O – Tour.

Na pomezí Francie, Itálie a Švýcarska poprvé narazí na soupeřky ze širší světové špičky. Následně přijdou závody Světového poháru a první vrchol obstará mistrovství Evropy v Lotyšsku. Světový šampionát pořádaný tradičně jednou za dva roky pak hostí Kazachstán.

Hančíková přitom nezahálela ani v létě, kdy se zúčastnila několika orientačních závodů na kolech i klasických bikerských podniků ve Švédsku. Na podzim ji však potkaly menší zdravotní problémy, kvůli nimž musela na chvíli vysadit.

„Nemám natrénované tolik co v předchozích sezonách, na druhou stranu ale šly tréninky víc do kvality. Sama jsem v očekávání, jak se to na mých výkonech projeví," říká 24letá sportovkyně.

Do toho všeho však i v tomto ročníku spadají studijní povinnosti završené jarní státnicí na Masarykově univerzitě v Brně.

„Pak mám v plánu přesídlit do Švédska, kde jsou lepší tréninkové podmínky a více možností v průběhu celého roku. Doma se kolikrát připravuji úplně sama a někdy už mi dochází motivace. Toto by mohl být nový impulz," prozradila závěrem Hančíková.