Zlínská závodnice v orientačním běhu na lyžích se vrátila ze svého posledního juniorského šampoionátu

Úspěšná obhajoba

„Do bulharského Dospatu dorazila naše dvacetičlenná výprava o pár dní dřív, abychom se dostatečně aklimatizovali. Zúčastnili jsme se i otevřeného mistrovství Bulharska v rámci přípravy na samotný šampionát. A vyplatilo se. Z Bulharska vezeme dvě zlaté medaile,“ připomněla Hančíková druhé české zlato, o které se postarala Simona Karochová na krátké trati.

Největší radost ale měla pochopitelně ze své obhajoby mistrovského titulu, který ve sprintu premiérově získala už loni v sousedním Rakousku. „V dobrý výsledek jsem věřila a v duchu jsem toužila po obhajobě, ale že vyhraji o minutu, to jsem vážně nečekala. Z výsledku jsem měla samozřejmě obrovskou radost. Soupeřky a kamarádky z jiných zemí mi chodily gratulovat. Sedla mi mapa, počasí, dobře upravené tratě a dobrá nálada v týmu,“ vyjmenovala dvojnásobná juniorská mistryně světa.

Medaile unikla o 19 vteřin

Daleko od zisku medaile nebyla ani na klasické trati. Skončila však jen těsně pod stupni vítězů. „Tento závod byl opravdu o tom, kdo vydrží fyzicky. Malé chybky se na tak dlouhé trati (17 km) ztratí, bylo důležité zvažovat volbu dlouhých postupů. Bohužel jsem zvolila jednen nepříliš výhodný, kde jsem ztratila dvě minuty, což mě dostalo až na čtvrté místo. Přesto jsem s konečným výsledkem spokojená,“ ubezpečila studentka sportovní třídy gymnázia v Novém Městě na Moravě. Od bronzu jí dělilo 19 sekund.

Kompletní články najdete v tištěné podobě Zlínského deníku.

Robert Štach