V Krkonoších se zlínská lyžařka představila hned ve dvou disciplínách. Nejprve absolvovala šestikilometrový závod bruslařskou technikou, aby se o den později na stejné distanci představila i v klasice. Na náročném dvoukilometrovém okruhu se jí podstatně více dařilo v úvodním závodě, v němž dojela čtvrtá.

„S tímto představením jsem byla maximálně spokojená. Závod se mi povedl, lyže jely velmi dobře a popasovala jsem se v každém okruhu i s velkým kopcem, který vedl do cíle,“ pochválila se za umístěním hned pod stupni vítězů.

Trochu hůř už dopadla o den později na klasice. Přesto jí konečné deváté místo zajistilo letenku na mistrovství světa lyžařů do 23 let, které koncem ledna hostí Německo. „Klasika už mi tolik nevyšla a z výsledku mám podstatně lepší pocit než ze svého výkonu. Cítila jsem určitou nevolnost a na trati se to částečně, projevilo,“ vysvětlovala 21letá reprezentantka.

Ani v následujících svátečních dnech nezahálela a zamířila za svým přítelem do Švédska. Na severu Evropy se den před Silvestrem zúčastnila mezinárodního závodu, v němž obsadila mezi ženami devátou příčku. Nový rok pak přivítala v Laponsku závodem v orientačním běhu na lyžích. A nebyl to ledajaký podnik. Jednalo se švédský šampionát na střední trati, v němž však startovala mimo pořadí.

„K tomu, aby se mé výsledky mohly započítávat, bych musela ve Švédsku alespoň rok bydlet. Přesto jsem se s pořadateli domluvila a do závodu jsem šla až jako poslední závodnice s tím, že konečný čas bude mít pro mě spíš informativní charakter a v oficiální klasifikaci se mé jméno neobjeví,“ objasnila zlínská rodačka, jež se nakonec blýskla druhým nejlepším časem mezi švédskou elitou.

Původně se měla zúčastnit ještě dvou podniků na dalších distancích v rámci švédského mistrovství, nicméně ty byly kvůli velkému mrazu zrušeny. „V dějišti závodu bylo až minus dvacet stupňů, proto se organizátoři rozhodli neriskovat zdraví soutěžících. Bylo to asi rozumné, protože už po tom jednom startu jsem začala cítit průdušky,“ prozradila Hančíková.

Tento týden se dvojnásobná juniorská mistryně světa v orientačním běhu na lyžích přesune zpět do České republiky, kde ji čeká závěrečná část přípravy na mistrovství světa. Reprezentační tým absolvuje společné soustředění v Harrachově, jehož součástí bude další závod Českého poháru ve Vysokém nad Jizerou.