„Mým největším nepřítelem bylo počasí. Na start v osmatřicetis tupňovém vedru jsem skutečně připravená nebyla. Další nepříjemností byl prach rozvířený na polních cestách,“ předeslala úvodem Hančíková.

Jinak si však nemohla stěžovat. Nepřepálila start a s přibývajícím časem se prokousávala výsledkovou listinou směrem nahoru. „Trať nebyla nějak extra náročná, jsem zvyklá na převýšení z Vysočiny, kde se v létě připravuji na lyžařskou sezonu,“ prozradila zlínská reprezentantka.

Ta měla v okolí vinic o motivaci postaráno. Už po předchozím akademickém mistrovství České republiky, na němž obsadila třetí příčku, jí nabídla smlouvu profesionální stáj Ghost Team. „Vypadá to, že jejich nabídku přijmu. Závody se mi líbily a pro zpestření letní přípravy je to velmi vhodný doplňkový sport,“ poznamenala Hančíková.

Tu nakonec potěšil i výsledek v sobotní soutěži, když cílovou páskou projela po hodině snažení na bronzové pozici. „Zhruba od třicátého kilometru se mi dařilo dostat pod sebe některé hobby cyklistky, které postupně odpadávaly. Já jsem si jela svoje tempo, v závěru jsem se trhla a třetí místo jsem uhájila asi s minutovým náskokem,“ doplnila 22letá sportovkyně.

Někdejší česká reprezentantka a juniorská mistryně světa v orientačních závodech na horských kolech se letos v létě nechystá na žádné velké mezinárodní akce. Cyklistické závody bere jen jako přípravu na zimní lyžařskou sezonu. I proto se hned během nadcházejícího víkendu představí ve Svratce v závodě HZH Sport Cupu.