Celkem šest hasičů z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZLK) tam muselo zvládnout celkem 400 schodů a to s plným vybavením a to několikrát po sobě.

„Téměř 400 schodů mrakodrapu jsme vyběhli a seběhli několikrát, ani jsem to nepočítal. Češi jsou v soutěži TFA dlouhodobě mezi špičkou. Když někam jedeme na soutěž, vždy přivezeme medaili. Ani teď, když se soutěže kvůli covidu ruší a přesouvají, nemůžeme polevit v tréninku. Proto taky dneska s kolegy trénujeme výběh na nejvyšší budovu v kraji,“ uvedl pro Zlínský kraj Jan Haderka, profesionální hasič u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a člen české národní reprezentace TFA.

Toughest Firefighter Alive (TFA) je silový víceboj, který simuluje práci hasičů v plné výstroji. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a dýchacího přístroje.

„Je to tvrdý sport, do kterého se mladí teď moc nehrnou. Za nové členy týmu bychom byli rádi,“ doplnil Jan Haderka.

Podle informací uvedených na stránkách HZS ZLK a které poskytl Zlínský kraj, čtyřstovku schodů při tomto tréninku opakovaně zdolali Jan Haderka, Josef Vlk, Petr Sladký, Martin Hruška, Martin Januš a Josef Frýdl.