„Šlo by ale o angažmá pro příští soutěžní ročník. Tuto sezonu určitě dohraji ve Zlíně,“ dušuje se Budayová.

Vedení německého týmu, jenž aktuálně okupuje střed tabulky II. ligy, ale do budoucna má ambice dostat se do nejvyšší soutěže, v minulém týdnu pozvalo zlínskou údernou spojku na pětidenní testy.

„Poněvadž Halle úzce spolupracuje s prvoligovým Lipskem (aktuálně druhé v tabulce – pozn. red), většinu tréninků jsme absolvovali dohromady. Chvílemi jsme si tak připadala, jako bych byla na testech spíše v Lipsku,“ poznamenala Budayová, která tak měla možnost trénovat s nejlepšími hráčkami světa.

„Dokonce jsme byla i ve dvojici s Polkou Kudlacz, která patří k nejlepším. Určitě to byla pro mě další velká zkušenost.“

Kromě dvoufázové přípravy musela hráčka Zlína, kterou dlouhodobě trápí problémy s kolenem (artróza), absolvovat zdravotní testy.

„Myslím, že dopadly dobře. Stejně jako v Buxtehude lékař konstatoval, že je koleno pevné,“ prozradila Budayová.

Klenot zlínské házené má ve městě obuvi ještě smlouvu i na další sezonu. Podle jedné z klauzulí však při zájmu některého klubu ze zahraničí může být Budayová uvolněná téměř okamžitě.

„Zástupci Halle, kteří po testech potvrdili zájem o mé služby, mi dali čas na rozmyšlenou do konce února. V tuto chvíli ještě nevím, jak se rozhodnu, neboť mám ještě nějakou další nabídku. Nechci nic uspěchat,“ potvrdila házenkářka zvláště po poslední zkušeností z jednání Buxtehude.

Nyní je Budayová rozhodnutá dát veškerou energii pro zlínský tým, který po posledním kole klesnul na předposlední místo interligy.

„Nechci jako loni už zažít nervy s účastí v baráži. Pevně věřím, že se nám podaří přenechat černého Petra někomu jinému,“ prozradila hráčka, na jejíž branky trenér týmu v podobě otce Milana spoléhá.

„Dvě nečekaná vítězství udělala z Písku největšího favorita na čtvrté postupové místo do play off. Boj o vyhnutí se barái tak zřejmě zůstane na nás s Jindřichovým Hradcem,“ očekává kanonýrka, která byla vyhlášena třetí nejlepší hráčkou interligy uplynulého roku.

A kde v posledních osmi kolech může Zlín vybojovat důležité body?

„Povinné vítězství očekávám pouze v duelu s posledním Partizánským. Poněvadž většinu utkání hrajeme doma, můžeme překvapit i proti silnějším soupeřům. Třeba už nyní v neděli s Bratislavou nebo s Veselím, kde jsme na podzim nečekaně vyhrály. Čeká nás ještě náročný závěr základní části,“ uvědomuje si Michaela Budayová.