Slovenský tým, pravidelný účastník Ligy mistrů, začal utkání zostra a brzy získal vedení 8:1.

„Byl to první zápas po měsíci volna a hned jsme narazili na tak těžkého soupeře. Byli jsme nervózní a zakřiknutí,“ řekl Zdeněk Kroupa, který byl autorem první branky Bystřice ze hry až ve 13. minutě. Hosté vyrukovali na Bystřici s taktikou pohlídat si spojky Dobeše a Indráka, což jim vycházelo.

„Myslím si, že tato taktika hostům vyšla, byť Indrák měl spoustu šancí. Někdy jsme zbytečně stříleli z nepřipravených pozic. Obrana spojek uvolňovala prostor pro křídla, což se nám celkem dařilo. Absence spojek však byla znát,“ uznal Kroupa.

Bystřice nečekaně na začátku druhého poločasu dokázala srovnat krok. Podařilo se jí poločasové skóre 9:15 vylepšit až na 12:15. Poté však přišel prešovský uragán v podobě jedenácti vstřelených branek v řadě. Hosté využívali každé chybičky domácích, které dostali pod velký tlak, a lehce si dokráčeli pro povinné vítězství.

„V kabině jsme si o přestávce řekli, že už nemáme co ztratit. Do druhé půle jsme tak nastoupili bez bázně. Pomohlo nám také vyloučení dvou hráčů Prešova. Stálo nás to však hodně sil. Hosté poslali na hřiště Pekára, který se dokázal prosadit a rozhodl zápas,“ dodal autor šesti branek Zdeněk Kroupa.

(lk)