Vedení interligového klubu na středeční oficiální tiskové konferenci oznámilo, že jejich juniorské rezervní družstvo by mělo skončit do 5. místa. „Bude však záležet na složení týmu, kolik hráček patřících do širšího kádru pro interligu budu mít na jednotlivé zápasy k dispozici,“ je v prognózách opatrnější kouč juniorky a asistent trenéra týmu hrající nejvyšší mezinárodní soutěž (WHIL) Milan Buday. „Poněvadž oba celky trénovaly společně, měli bychom být fyzicky i takticky dobře připravení. Momentálně jsou v týmu výkonnostní rozdíly hráček, na čemž budeme chtít během sezony zapracovat,“ konstatoval Buday.

První křest ohněm si zlínské juniorky odbudou dnes od 12.30 hodin proti Plzni. „Pevně věřím, že utkání zvládneme a vítězstvím zahájíme nový ročník,“ netají se trenér.

Otrokovičanky druhou sezonu povede Jiří Závodník. Po loňském čtvrtém místu by tento výsledek rádi minimálně zopakovaly. „Na postup ale nemyslíme, jsme realisté. Útok na přední příčky a s ním spojenou účast v baráži o interligu ohlásila opět Poruba a nově i Most, nebezpečné jistě budou i juniorky Olomouce a Slavie. Podle posledních jarních výkonů může být nebezpečná i Plzeň,“ předpovídá kouč, podle kterého bude důležité zbytečně doma nerozdávat body.

Ostrý test podstoupí družstvo Jiskry již zítra, kdy od 15 hodin ve své hale na Štěrkovišti bude hostit ambiciózní Most. „Soupeř výrazně posílil. Ale nebojíme se jej a budeme hrát na vítězství,“ slíbil za sebe i své svěřenkyně Závodník, jenž až na zraněnou brankářku Vitáskovou bude mít k dispozici kompletní kádr.