Tradiční oporou Zubří byl teprve 18letý Jakub Hrstka, jenž zatížil konto soupeře hned osmi brankami. Mladý křídelník, jenž na začátku ledna zažil skvělou premiéru v reprezentačním dresu na turnaji ve Francii, však původně vůbec neměl k zápasu nastoupit.

„Trápila mě skoro celý týden před utkáním nějaká viróza. Bolelo mě v krku, chodil jsem na kalciové injekce. Vypadalo to, že hrát nebudu,“ líčil peripetie před zápasem Jakub Hrstka, jenž je se 101 brankami druhý nejlepší střelec celé extraligy.

I přesto, že od úterka už netrénoval do zápasu ani jednou, nakonec s družstvem na jih Moravy v neděli ráno odcestoval.

„Snažil jsem se tu virózu vyležet a z větší části se to povedlo. Chtěl jsem klukům pomoct a jsem rád, že jsme tam vyhráli,“ ulevil si Hrstka, jenž byl dokonce nejlepším střelcem svého týmu.

Zápas s outsiderem však neprobíhal úplně podle představ favorita. Zubří brzy prohrávalo 1:4, a potom ještě 5:9.

„Šli jsme do zápasu s tím, že nesmíme soupeře podcenit. Ale úvod se nám zrovna dvakrát nepovedl. Už při rozcvičení jsme byli trošku vlažní a samá srandička, všichni se pořád smáli a dělali fórky. Za stavu 5:9 nám trenér Kekrt zdůraznil, abychom dali mnohem více agresivity a koncentrace do obrany, a tím přišlo zlepšení a obrat v utkání,“ pokračoval házenkář.

Valaši už do poločasu zcela otočili zápas a nakonec vyhráli o třináct branek.

„Každý zápas venku je důležitý, proto jsme rádi, že jsme přivezli všechny body,“ pochvaloval si Jakub Hrstka.