Přestože příprava na sezonu byla velmi kvalitní, výkony v některých zápasech nového trenéra Jiřího Závodníka moc nepotěšily. „Zvláště na podzim se nám moc nedařilo, kdy jsme mimo jiné ztratili téměř vyhraný zápas ve Zlíně a od Jiskry Havlíčkův Brod a Sokola Poruby jsme dostali pořádný výprask. Rovněž účinkování v Českém poháru se nám moc nevyvedlo. Hubená výhra ve Velkém Meziříčí rozhodně nepatřila mezi zápasy, kterými bychom se mohli chlubit,“ přiznal vedoucí týmu Zbyšek Cileček.

„V dalším kole jsme pak narazili na pozdějšího vítěze I. ligy, celek Sokola Poruba. Zde už byl výkon podstatně lepší a i přes prohru jsme mohli být celkem spokojeni. Na podzim jsme se trápili především na postu spojek. Pro zranění byla mimo hru Martina Prudká, což bylo na našem výkonu hodně znát. Proto jsme uvítali příchod dvou nových hráček. Ze Zlína k nám přestoupila Julia Varhaníková a po delší odmlce se v našem dresu k házené vrátila zlínská Vlaďka Novosádová,“ připomněl Cileček.

Průběh jarní části už byl v podání Jiskry podstatně lepší. Rozhodující pro získání konečné čtvrté příčky byl fakt, že svěřenkyně trenéra Závodníka neztrácely body s celky ze středu a konce tabulky. „Velmi důležité bylo vítězství na půdě Liberce. Naopak spokojeni rozhodně nemůžeme být s výkonem v Plzni. Konečná bramborová příčka je jistě velmi pěkný výsledek, bohužel však bodová ztráta na pomyslné stupně vítězů je více než propastná. Musíme si však uvědomit, že podmínky pro přípravu mají zvláště juniorské týmy Slávie Praha a Zory Olomouc nesrovnatelně lepší,“ podotkl Cileček.

K přípravě na novou sezonu se házenkářky Otrokovic sejdou v úterý 28. července. „Kádr by měl být podstatně širší, než v loňském roce, proto jsme do nové sezony přihlásili ještě i rezervní B družstvo do II. ligy. Rádi bychom aby všechny hráčky dostaly příležitost si zahrát. Děvčata budou v srpnu trénovat třikrát týdně. Čeká je řada přípravných zápasů a krátkodobé herní soustředění v Morkovicích. Letní přípravu zakončíme poslední srpnový víkend tradičním turnajem ve sportovní hale na Štěrkovišti,“ připomněl vedoucí týmu Jiskry.

Podle všeho se rýsuje spolupráce mezi rivaly Otrokovic a interligovým Zlínem. „Na první schůzce s koučem Zlína Dušanem Polozem bylo dosaženo shody ve všech oblastech možné spolupráce, zejména v oblasti metodické. Jsme přesvědčeni, že bude velkým přínosem mít možnost využít zkušeností trenéra, který donedávna působil v Norsku,“ dodal Zbyšek Cileček.