Zlínskému týmu se dlouhodobě na tým z hlavního města nedaří. Navíc v uplynulé sezoně si trhl ostudu v podobě dvacetigólové porážky (23:43), která nakonec definitivně zlomila vaz tehdejšímu kouči Luboši Amberskému. „Nemyslím si, že bychom byly až tolik horší, spíš je to o hlavě. Nepamatuji si, kdy jsme naposledy v Praze podaly dobrý výkon,“ je sebekritická k sobě i týmu tahounka zlínského celku Michaela Budayová.

Vyčistit hlavu od všech předsudků – to byla hlavní náplň přípravy v tomto týdnu zkušeného kouče a psychologa Poloze. „Důležité bude se koncentrovat na svůj vlastní výkon a vyvarovat se zbytečných chyb. Osobně příliš neznám sílu a kvalitu Slavie. Pouze jsem viděl videozáznam z jejich posledního vysokého vítězství na hřišti nováčka – Interu Bratislava (35:19). Prý se ale jedná o nejslabší tým mezinárodní soutěže, hlavního aspiranta na sestup. Na úvod sezony je však k podobným závěrům brzy,“ odmítá Poloz.

Bronzový celek uplynulé sezony během letní přestávky postihla řada odchodů (mimo jiné Krouská, Crhová, Štolfová), přičemž kádr byl doplněn o talentované dorostenky. „Z videozáznamu jsem vypozoroval, že se slávistky opírají o kvalitní brankářku a reprezentantku Satrapovou, nebezpečné jsou obě levoruké hráčky v poli, především Klára Černá. Nebude snadné ubránit ani pivotku Vítkovou-Valovou,“ poukázal zlínský trenér na největší přednosti soupeře.

„Věřím ale, že náš kádr oproti uplynulé sezoně udělal výkonnostní posun. Vždyť hraje pohromadě už třetím rokem, navíc byl doplněn o zkušené Vyhlídalovou se Salčákovou. To by mohla být jedna z našich předností,“ poukázal.

Především na kvalitě obranné hry bude hodně záležet, s jakým výsledkem se zlínská děvčata v neděli vrátí domů. „Popravdě řečeno, Trenčín naši defenzivu příliš neprověřil. První ostrý test nás nyní teprve čeká. Holkám však věřím. Pokud splníme naše předsezonní dílčí zápasové cíle, měli bychom v Praze bodovat,“ je přesvědčen Poloz, jenž se ale bude muset obejít bez dvou házenkářek. K dlouhodobě zraněné Jalůvkové (koleno) se zřejmě přidá i rozehrávačka Pažourková. „Poranila si koleno. Ještě ale nevím, nakolik je její zranění vážné. Třeba s námi odjede. V opačném případě by musela na postu střední spojky nastoupit naše univerzálka Salčáková,“ připouští Dušan Poloz.

Program 2. kola WHIL – dnes: Olomouc – Písek, J. Hradec – Veselí n. M., Michalovce – Trenčín, Šaľa – Inter Bratislava. Zítra: Slavia Praha – Zlín (15). Předehráno: Partizánske – ŠKP Bratislava 20:36.