Lépe je na tom zatím záložní mužstvo druholigového Zlína, které drží třetí příčku. Béčko prvoligové Fatry je tři kola před koncem soutěže čtvrté a na svého největšího rivala ztrácí pouze bod. Ani jednomu týmu však nejde o postup do druhé ligy, jak spíše vyzrát tuto sobotu ve vzájemném duelu nad svým úhlavním konkurentem.

Výhodu domácí palubovky budou mít zlínští házenkáři, kteří v podzimním měření sil zvítězili (26:22). „Vyhrajeme jak s Napajedly, tak i v Uherském Hradišti,“ řekl sebevědomě trenér lídra Oldřich Dvořák. „Proti Zlínu nasadím klidně celé áčko a porazíme je o dvanáct gólů,“ opáčil s úsměvem předseda napajedelského klubu Jan Hofman.

„Naše béčko slouží ale hlavně pro mladé hráče, kteří si v prvním týmu příliš nezahrají, jako jsou Pavel Kašný nebo Žák. Mužstvo doplňujeme o zkušené borce, třeba Vaculu. Na náš případný postup bych nedal ani korunu, ale pokud by si kluci našli sponzora, tak ať si klidně druhou ligu hrají,“ pronesl Hofman, jehož tým čeká kromě Zlína ještě Senice na Hané a Droždín.

Také lodivod Zlína nechce o postupu do vyšší soutěže ani slyšet. „Cílem našeho týmu je, aby si kluci, co se nedostanou do prvního mužstva, zahráli aspoň v béčku. A také slouží jako rozehrání pro hráče áčka, kteří jsou třeba po zranění. Teď nám možná pomohou i házenkáři z jedničky, pokud tedy budou mít chuť,“ pravil Dvořák, jehož výběr čeká kromě dvou derby ještě duel s rezervou Uničova.