V rámci 9. kola Zubr extraligy zajíždějí Valaši v sobotu na horkou půdu, kde se jen tak nevyhrává.

„Bude to těžký boj, v Lovosicích prohrála i Dukla Praha, musíme se mít od začátku na pozoru,“ varuje zuberský asistent Jiří Mika.

Do Lovosic pojedou po dvoutýdenní přestávce Valaši až na Martina Hrstku, jenž má ze zápasu s Prešovem zlomenou čelist, kompletní.

„Martin to má pořád dost špatné. Do hry bude moc zasáhnout nejdříve v polovině prosince. Kromě něj máme všechny hráče v pořádku a budeme chtít na horké půdě uhrát dobrý výsledek,“ pokračuje Mika. Ve čtvrtek večer (od 18 hodin) ještě čeká Zubří přípravný zápas se slovenskou Považskou Bystricí.

Jako asistent reprezentačního kouče Martina Liptáka má Jiří Mika za sebou stejně jako Tomášové Říha s Čípem skvělý start české reprezentace do kvalifikace o ME 2010. Podle jeho slov se oba zuberští borci předvedli výborně. Do hry zasáhli v Lotyšsku (34:31) i doma proti olympijským vítězům Francouzům (32:29).

V Lotyšsku se dokonce zapsali i do střelecké listiny, Číp dal dvě branky, Říha přidal jednu.

„Oba splnili přesně to, co jsme od nich očekávali. V Lotyšsku Tomáš Číp ve druhé půli výborně zastoupil Honzu Filipa, kterému se v tu chvíli nedařilo střelecky ani herně. Tomáš Říha ve stejném zápase odvedl skvělý výkon v obraně. Hrál tam sice nezvykle na křídle, ale i přesto jejich nejlepšího střelce, který nám dal za minulé dva zápasy patnáct branek, ubránil na pouhý jeden gól,“ pochválil svoje reprezentační i zuberské svěřence kouč Jiří Mika.

Proti Francii už sice góly nedávali, ale byli pro tým platní.

„Číp zaskočil na několik minut za Filipa a rozhodně nezklamal. Říha tentokrát hrál nezvykle hlavně v útoku, kde odvedl kus práce při rozrušování obrany soupeře. Pro oba to byla obrovská škola házené,“ pochvaloval si výkony svých svěřenců Jiří Mika.