ZUBŘÍ - HUSTOPEČE 41:26 (21:7)

Valaši, kterým kromě dlouhodobě zraněných Orsága a Vyjídáka chyběli i Randýsek a Jurka, se s jihomoravským celkem potkali podruhé v pouhých třech dnech. V neděli totiž vyhráli na jeho palubovce v rámci 19. kola extraligy. I tentokrát to byla jasná záležitost a o vítězi nebylo od prvních minut pochyb. Už v poločase vedli domácí o čtrnáct branek.

„Začali jsme velmi dobře. Obrana fungovala, jak má a výborně zachytal Milan Malina. Náskok narůstal velmi utěšeně,“ pochvaloval si průběh první půle zuberský asistent Jiří Mika.

Po změně stran sice tempo domácích poněkud polevilo, nicméně o postupujícím už bylo v tu chvíli dávno jasno.

„Prostřídali jsme sestavu a na hřiště se dostali všichni hráči. Trošku pak polevili v koncentraci, a proto zůstal rozdíl prakticky stejný jako v poločase. Chtěli jsme postoupit, a to jsme splnili, což je pro nás hlavní,“ doplnil spokojený Mika.

Zubří: Malina - Kichner 3, Plšek 3, Pernica, Titkov, J. Hrstka 3, Říha 4, M. Hrstka 7, Mičkal 6, Číp 10, Krupa 2, Mika 3.

Nejvíce branek Hustopeče: Suchomel 7, L. Mrkvica 4, S. Mrkvica 4.

SLAVIA PRAHA - BYSTŘICE POD HOSTÝNEM 27:36 (14:15)

Proti druholigové Slavii se o dvě soutěže výše hrající extraligová Bystřice pod Hostýnem v prvním poločase poněkud trápila.

„Domácí hráli nepříjemnou házenou. Hodně zdržovali a kouskovali hru. My jsme navíc zrovna dvakrát dobře nebránili, a tak byl poločas dost vyrovnaný,“ uvedl trenér Bystřice pod Hostýnem Oldřich Zámorský.

Po změně stran už to byla jiná písnička a favorit se postupně prokousal k postupu.

„Zlepšili jsme defenzivu a klukům se začalo více dařit i zakončení. Za postup jsme rádi,“ pochvaloval si kouč Zámorský.

Nejlepší střelci Bystřice p. H.: Dobeš 9, Šíra 8, Vacula 6, Zbranek 6, Kroupa 3.