„Nyní ještě nedokážu říct, jestli u týmu zůstanu. S místopředsedou klubu Bázlem jsme se totiž na zásadních podmínkách spolupráce nedohodli. Vše chci vyřešit během čtrnácti dnů. Rád bych s týmem pokračoval, protože kvalitou jde stále nahoru,“ je přesvědčen Vlachovský.

Při závěrečném rozhodujícím duelu v Novém Veselí, který jeho svěřenci nezvládli, a poslali tak domácí do baráže, zkušený trenér ze zdravotních důvodů chyběl. „Jednalo se o krátkodobou zdravotní indispozici. Nyní už jsem ale zcela v pořádku a připraven dále trénovat,“ dušuje se kouč, kterého neúspěch v podobě neúčasti v baráži již přebolel. „Třebaže to mě i kluky stále někde uvnitř žere, hodili jsme už vše za hlavu. Aby se něco podobného již neopakovalo, v případě další spolupráce musíme rozebrat chyby, které nás stály postup,“ je přesvědčen kouč Zlína, podle něhož jeho celek rozhodně nezklamal.

„Z mužstva jsem vyždímal maximum, víc to prostě nešlo. Z avizovaných posil Sedláček, Mahušek a Nesrsta totiž zbyl pouze Mahušek. Ale ani on z pracovních důvodů neabsolvoval všechny zápasy,“ mrzelo Vlachovského, jenž se během zimní přípravy po obnovení zranění kolena musel vyrovnat se absencí zuberského Sedláčka.

Naopak velmi zklamán byl přístupem urostlé spojky Dana Nesrsty. „Vůbec nevím, proč konec sezony vypustil. Třebaže mě neustále ujišťoval, že bude pokračovat, nakonec se na nás vykašlal. Důvody jeho rozhodnutí opravdu neznám,“ dušuje se Vlachovský.

„Možná by bylo lepší, kdybychom skončili třetí a nebojovali až do posledního kola o postup do baráže. Bronzová příčka odpovídala síle kádru,“ přiznal Vlachovský, podle kterého se o postupujícím do baráže rozhodlo již mnohem dříve než v závěrečném duelu v Novém Veselí. „Chyběl nám bod z Velkého Meziříčí, kde jsme pouze remizovali. Nepodrželi nás brankáři, navíc se nám hned na začátku vykartoval Vojta, bez kterého jsme prakticky neměli spojky,“ vypočetl trenér hlavní příčiny, proč Zlín přišel o vysněnou baráž.

Aby se Zlín mohl konečně poprat o návrat do I. ligy, musí se podle Vlachovského posílit o zkušenou údernou spojku. „Ve stejném složení na postup nemáme, schází nám vůdčí osobnost. Potřebovali bychom hráče typu Dobeše z Bystřice, ovšem vše je o financích,“ posteskl si Vlachovský. „Šanci by nyní měli dostat hráči z rezervy, jako jsou Kadubec, Horák, Filip nebo Tomešek.“

Pro druholigový celek ale sezona úplně neskončila. „Kluci ještě pomáhají béčku, jež má ještě tři zápasy do konce soutěže,“ prozradil Vlachovský.

A kdy by popřípadě chtěl zahájit s týmem přípravu? „Pokud u mužstva zůstanu, tak koncem července. Soustředění by probíhalo v domácích podmínkách - hala, les, posilovna, protože finance chybějí. V půli srpna pak bychom sehráli přípravné duely s okolními týmy - Bystřicí, Napajedly, Vsetínem a Holešovem,“ dodal na závěr kouč.