Při absenci Pažourkové, Mahďákové (pracovní povinnosti), Popelkové a Zmeškalové (studijní povinnosti) na palubovku vyběhlo patnáct házenkářek včetně kanonýrky uplynulého ročníku interligy Michaely Budayové. Zkušená spojka v minulých dnech dostala několik zahraničních nabídek, mimo jiné se chystá na testy do Chorvatska a na Kypr. „Samozřejmě se pokusíme Míšu udržet a vytvořit jí adekvátní podmínky. Pokud se však rozhodne odejít, bránit jí nebudeme,“ slíbil předseda zlínské házené pro ženskou složku Petr Habrovanský.

Společně s novým koučem začátkem týdne vyjednával s adeptkami o posílení mladého týmu. „Rád bych kádr doplnil o zkušenou brankářku a druhou spojku. Pokud však příchody nevyjdou, tragédie to pro nás nebude,“ překvapil Dušan Poloz. Zlín je nyní v jednání s brankářkou Dagmar Vyhlídalovou a křídelnicí Kristýnou Salčákovou (obě Olomouc). „Určitě by byly posilami, ale jednání jsou teprve na začátku,“ přiznal Habrovanský.

Přípravu zlínského družstva naruší reprezentační tréninkové srazy. Ve středu odjely na kemp žen Budayová, Růčková, Dederlová a Jalůvková, juniorskou reprezentaci mají doplnit Šviráková a Klára Talašová.

Během nadcházejících čtyř týdnů je na programu první fáze přípravy, následovat bude stejně dlouhé volno. „První dny se budeme s týmem navzájem poznávat. Hodně mi záleží na mezilidských vztazích, důvěře, loajalitě a respektu. Určitě nikoho nechci v kádru držet na sílu,“ dušuje se trenér. „Během příštích dnů začneme pracovat na kondičce, ovšem ne drilem, na jaký jsou všichni v Česku zvyklí. Nechci holkám trénování znechutit. Naopak. Vše bude probíhat formou her, nejlépe s míčem,“ upřesnil Poloz, jenž v závěru uplynulého týdne úspěšně zakončil své tříleté angažmá u házenkářů norského Folla, které coby nováčka dokázal udržet mezi elitou. „Bylo to těžké loučení, navíc za poslední měsíc jsem dostal tři zajímavé nabídky. Bez rodiny se však v zahraničí žít nedá, proto jsem se vrátil domů,“ vysvětlil Poloz.

A jakého úspěchu by rád se zlínskými házenkářkami dosáhl? „Nyní po mně nechtějte znát ambice týmu, který určitě má velký potenciál. Potřebuji čas na seznámení. V polovině srpna bych měl být moudřejší. Uvidíme, jestli budeme bojovat o titul, nebo o záchranu,“ dodal se šibalským úsměvem Dušan Poloz.