„Hodně napoví nadcházející tři kola, ve kterých máme reálnou šanci bodovat. Nevýhodou ale je, že dva z těchto zápasů opět hrajeme na palubovce soupeřů. Přízeň losu nám nakloněna nebyla,“ posteskl si trenér Luboš Amberský.

Během reprezentační přestávky Zlín sehrál dva přípravné zápasy - minulý týden porazil Jiskru Otrokovice a včera změřil síly s ostravskou Porubou (zápas skončil po uzávěrce).

„Jsou běhaví jako Trenčín, který nás čeká v neděli. Ostravanky jsou vhodný sparingpartner,“ pochvaluje si kouč předposledního celku WHIL, který volného času k systematické práci příliš využít nemohl.

„Většinu času jsme odtrénovali v pěti lidech, proto jsme se věnovali především individuálním činnostem. Opět společnou přípravu máme od úterka,“ upřesnil Amberský.

Ve Zlíně si hodně nahlas oddechli poté, co téměř jistý přestup úderné spojky a nejlepší střelkyně WHIL Michaely Budayové do bundesligového Buxtehude nevyšel.

„Všichni jsme jí to přáli, ale osud byl proti. Samozřejmě s její gólovou sílou jsou naše šance na úspěch výrazně větší,“ uvědomuje si slovenský trenér.

Zdravotní stav týmu je velmi podobný jako před posledním mistrovským zápasem. Mimo hru je totiž stále nemocná brankářka Dederlová.

„Její stav je naštěstí lepší a snad v polovině listopadu začne s tréninkem. Do té doby bude jedničce Mahďákové krýt záda Iva Polášková,“ upřesnila vedoucí zlínského družstva Stanislava Botlíková.

Netradičně v neděli bude Zlín chtít svého protivníka z Trenčína porazit jeho vlastní zbraní, podobně jako se mu to podařilo naposledy ve Veselí.

„Soupeř je silný jako kolektiv. Má agresivní obranu, ze které pak vyráží do brejků. Abychom uspěli, musíme mimo jiné v útoku minimálně chybovat a ztrácet míče. Nálada v týmu je výrazně lepší, proto bychom rádi opět bodovali - vyhráli!“ netají se cílem Luboš Amberský.