ZLÍN - SLAVIA PRAHA 20:27 (9:15)

Domácí hráčky doplatily na špatný vstup do zápasu. Vysoká a důrazná obrana hostí jim nedávala moc prostoru k zakončení a Pražanky si udržovaly čtyř­ až šestibrankový náskok až do konce první půlky.

„Slavia vstupovala do utkání jako jednoznačný favorit. Chtěli jsme překvapit. Nechci se vymlouvat, ale v reprezentační pauze jsme trénovali bez gólmanky. Podepsala se na nás také absence Budayové, takže jsme nemohli nacvičovat kombinace. Navíc se střelecky trápíme, trefujeme pouze tyčky,“ řekl zlínský trenér Milan Buday.

V úvodu druhého poločasu jeho svěřenkyně zlepšily obranu a pěti brankami v řadě se v 50. minutě dotáhly na rozdíl tří gólů. Zkušenější házenkářky hostí však vyhrály poslední desetiminutovku 8:3 a došly si pro jasné vítězství.

„Neměli jsme už síly na zvrat. Soupeř má vyzrálejší hráčky, silově jsou na tom také lépe než my. Slavia vyhrála zaslouženě. Měl jsem obavy, abychom neutrpěli velký debakl. Když vezmu v úvahu, jaké hráčky jsou k dispozici, považuji dnešní porážku za slušný výsledek,“ přiznal Buday, jehož družstvo podlehlo Pražankám již potřetí v sezoně.

Do konce základní části WHIL zbývá odehrát poslední tři utkání. První z nich sehraje Zlín na domácí palubovce proti Partizánskému již tuto středu od 18.30 hodin.

Zlín: Mahďáková, Dederlová - Budayová 5, Růčková 5, Klára Talašová 3, Šviráková 3, Lucie Talašová 2, Jalůvková 2, Brzósková, Holubová, Pospíšilová, Zmeškalová, Cedidlová, Pažourková. Trenér: Buday.

Nejvíce branek Slavie: Keclíková 8/6, Knedlíková 5, Crhová 4, Černá 3, Jonášová 3. Rozhodčí: Novotný, Martiník. Sedmimetrové hody: 0/0 - 6/6. Vyloučení: 2:1. Diváků: 260.

Další výsledky: Písek - Trenčín 35:27, Olomouc - Veselí nad Moravou 27:23, Jindřichův Hradec - Michalovce 17:26, Partizánské - Šaľa 19:36.

(dan)