„Tento čas nemám nejraději, ale je lepší, že hrajeme u nás a nemusíme cestovat. Navíc soupeř je hratelný, mohli bychom konečně dosáhnout na body," přeje si 19letá spojka nováčka Jan Šáš, který společně s ostatními mladíky podle slov kouče plní jeho představy.

„Všichni vidíme, že zkušenějším a hlavně klíčovým hráčům se nedaří, za čímž jsou zřejmě zranění a možná i ztráta formy. Věřím ale, že zápas od zápasu to bude lepší a v nadstavbě budeme opět hrát jako před svátky. Dlouhá reprezentační přestávka nám totiž uškodila," přiznává talentovaný odchovanec zlínské házené a v rozehraném ročníku autor 10 branek.

Jak vám bylo, když jste před rokem poprvé přišel do týmu plného osobností a i o generaci starších hráčů?

Měl jsem respekt, cítil jsem se nejmladší a nejhorší. Kluci mě ale přijali v pohodě, hned mi nabídli tykání, a když jsem něco pokazil, utěšovali mě. Už jsem se v kabině zabydlel, s řadou mladších spoluhráčů trávím i volný čas.

Proč Zlín prohrál všechny čtyři zápasy nového kalendářního roku?

Po dlouhé přestávce jsme ztratili formu, zkušeným hráčům se nedaří. Při současném stavu čtyř zraněných hráčů se ukazuje, že máme úzký kádr.

Trenér v posledních kolech chválí hlavně mladé hráče včetně vás. Jak se to poslouchá?

Určitě dobře, na druhou stranu stále cítím, že dokážu hrát lépe. Čekám na správný okamžik, třeba nyní o víkendu. (Úsměv.)

Čekají vás zápasy nadstavby. Nemáte při současné krizi týmu strach o záchranu?

Ani ne. Stávajících 12 bodů nám dává klid, třebaže na záchranu to ještě nestačí. Věřím, že v nástavbě ukážou své umění jak brankáři, tak naše pravá strana Poloz s Aspridisem. Zde máme největší sílu.

V posledních dvou kolech základní části vás čeká Brno a jedete do Kopřivnice.

Utkání s Brnem bude spíše zkouškou, třebaže budeme chtít vyhrát. Více se ale zaměříme na Kopřivnici, kde musíme vyhrát a vylepšit si své postavení do závěrečné fáze.

Na podzim jste odehrál za zlínské béčko ve zlínském přeboru čtyři zápasy a v nich střelecky exceloval. Proč?

Bylo to po dohodě s trenérem, který chtěl, abych se ještě více rozehrál. Ale rozdíl mezi soutěžemi je obrovský. Po návratu mezi elitu si připadám jako malý klučina, vše je zde rychlejší a silovější.

V srpnu oslavíte dvacetiny a budete finišovat se studiem na obchodní akademii. Jaké jsou vaše házenkářské plány?

Ve studiu bych chtěl ještě pokračovat na vysoké škole a i do budoucna se házenou spíše bavit a mít ji jako formu přivýdělku. Živit se házenou jako Jícha by bylo fajn, ale mým vzorem není. Tím jsou vždy mí lepší spoluhráči, kterým se snažím vyrovnat a pak třeba na postu nahradit. (Úsměv.)