„Především Haluza může být velkým přínosem. Snažíme se dotáhnout přestup pivota Marka Kočího z Hustopečí. Jeho příchod je na dobré cestě. S házenou opět začal Petr Markytán,“ libuje si Dvořák, kterému se nepovedlo přemluvit k návratu Martina Juřenu.

Začátkem měsíce srpna zahájil klub pod novým koučem přípravu na nadcházející ročník. Dvořák, jenž v létě vystřídal u kormidla Vlachovského, opět vyhlásil útok na postup do první ligy. „Nepovažuji ho za smělou ambici. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát a ve finále postoupit. Kdyby tomu tak nebylo, na palubovku nemusíme ani chodit. Důležité bude chytit začátek, od kterého se chceme odrazit,“ uvědomuje si důležitost úvodních kol zkušený kouč.

Ovšem samotná příprava neprobíhala úplně podle představ Dvořáka. Házenkářský klub pracuje na amatérské úrovni, hráči tak musejí před tréninky preferovat civilní zaměstnání. „Uvědomujeme si to, proto se s tím jako ostatní celky druhé ligy musíme umět vypořádat. Letní dril probíhal v rámci možností. Hodně kluků má časově náročná povolání, navíc studentům začínají povinnosti, proto řada z nich dojíždí na trénink pouze v pátek,“ nastínil překážky v přípravě.

Stejně jako v uplynulých ročních bude Zlín patřit k hlavním aspirantům na postup do baráže o I. ligu. „Za největšího konkurenta již tradičně považuji Maloměřice, přestože jsou oslabeny o Havláta a Havíře. Nemůžeme podceňovat ani Bohunice, které hrají slušnou házenou. Těžkým soupeřem bude také Velké Meziříčí. Nemáme čerstvé zprávy z Hustopečí, kde také došlo k nějakým změnám. Každopádně bude nadcházející sezona zajímavá,“ tuší Dvořák, kterému na pozici asistenta bude vypomáhat někdejší ligový házenkář Zdeněk Havel.

V úvodním kole třetí nejvyšší soutěže se Zlínu postaví do cesty Prostějov, na jehož palubovce se představí zítra od 15 hodin. Po sestupu z první ligy zaznamenala soupiska Hanáků zemětřesení, neboť řada hráčů se během letní přestávky vrátila z hostování do svých mateřských klubů. „Prověřoval jsem si, v jakém stavu se jejich kádr nachází. Nesmíme dát na řeči, že jsou na tom špatně. Do utkání musíme jít s cílem porvat se o vítězství, což bude chtít soupeř také. Nic nám nedarují,“ uvědomuje si trenér zlínských házenkářů Oldřich Dvořák.