Do konce sezony už mnoho šancí na zisk bodů nebude, a tak se hráči Bystřice musí činit. V tabulce jim patří s devíti body jedenáctá příčka.

Ztráta na poslední místo zaručující play off, které momentálně okupuje Plzeň, činí tři body. V neděli v 10.30 hodin však přivítají Bystřičtí na své palubovce vedoucí tým tabulky z Prešova.

Slovenský mistr už v tomto týdnu odehrál dva extraligové zápasy. V Praze s Duklou remizoval 28:28 a v Třeboni vyhrál 39:24.

V pěti dnech tak Prešov nastoupí ke třetímu utkání. „Všechny zápasy jsou pro nás důležité, ale určitě nejdůležitější z nich bylo utkání s Duklou,“ uvedl Tomáš Mažár, pivot slovenského mistra a obhájce prvenství v Zubr extralize, který označil program týmu za šílený.

Favoritem budou v neděli hosté z Prešova, kteří vyhráli první vzájemný zápas 31:23.

„Prešov má úplně jiné podmínky než my v Bystřici. Hosté jsou favoritem, ale to neznamená, že jsme předem bez šance. Pokud hráči přistoupí k utkání zodpovědně a budou bojovat od první minuty, můžeme soupeře překvapit,“ myslí si trenér Bystřice Bohumil Kolář.

Zubří jede vyhrát

Bystřice odehrála za uplynulý měsíc jen jedno přípravné utkání s týmem Napajedel, které vyhrálo 38:29.

„Připravovali jsme se v domácích podmínkách. Zařadili jsme do programu i pětidenní soustředění v Rajnochovicích. Přípravné zápasy se nám nějak vymkly z ruky, a proto jsme hráli jen jedno utkání. Zápasů mohlo být určitě víc. Až průběh extraligy ukáže, jestli to byla chyba,“ podotkl bystřický trenér Bohumil Kolář.

Házenkáři Gumáren Zubří hrají v neděli dopoledne (od 10.30 hodin) v Hustopečích.

„Je to první utkání po dlouhé přestávce, takže bude důležité udržet hned od začátku vysokou koncentraci. Přípravné zápasy se nám vesměs povedly, tak věřím, že si pohodu přeneseme i do prvního extraligového utkání,“ hlásí ze zuberského tábora asistent Jiří Mika.

Hostům sice bude chybět v Hustopečích několik hráčů (Vyjídák, Pernica a brankář Orság) a otazník je nad nemocným Jakubem Hrstkou, ale i v oslabené sestavě zajímá favorita jen vítězství.

„Jedeme pro výhru. Jakékoliv klopýtnutí si nemůžeme dovolit. I když je každý zápas venku složitý, věřím, že ho zvládneme.“

(lk, mha)