„S odstupem času se ukazuje jako velká škoda, že jsme například zápas v Zubří nevyhráli. Rázem by bylo naše manko na lídra pouze jednobodové, a kdo ví, jak by vše dopadlo. V posledním kole totiž Bystřice jede do Havířova, který je doma hodně silný,“ je přesvědčen vedoucí napajedelského týmu a předseda klubu v jedné osobě Jan Hofman, který byl spokojen s výkony svých svěřenců v posledních dvou duelech.

„V Přerově i ve Vsetíně nám skvěle vyšly první půle, kdy nás podrželi brankáři Možný, respektive Hrdina s nestárnoucím Machanem. Výborné úvodní půlhodinovky nám prakticky zajistily vítězství,“ pochvaloval si předseda.

„V posledním kole určitě uděláme maximum pro výhru nad Polankou a budeme čekat na zaváhání Olomouce, která má nyní stejně bodů jako my, ale lepší vzájemný zápas,“ dodal.

Také Zlínští házenkáři, kteří o svém prvenství ve skupině Jižní Morava a s tím spojeným postupem rozhodli již minulé kolo, o víkendu nezaváhali a s fanoušky se rozloučili výhrou.

„V retro dresech jsme si duel s Juliánovem užili. Kluci hráli uvolněně a od začátku měli zápas pod kontrolou,“ pochvaloval si trenér Zlína Jaroslav Kočí, který v závěrečném kole dá příležitost všem hráčům lavičky. „V Havlíčkově Brodu nás o víkendu nečeká nic snadného.“

ZLÍN – JULIÁNOV 39:27 (18:11)

Zlín: Mahdal, Mahušek – P. Kočí, M. Kočí 2, Čevora 6, Markytán 4, Beneš 4, Fišer 3, Sadowski 3, Kafka 4, Vojta 4, Novák 4, Žůrek 1, Opálka 3. Trenér: Dvořák a Kočí.

VSETÍN – FATRA NAPAJEDLA 31:34 (15:20)

Fatra: Hrdina, Kropáček, Machan – Kašný 9, Odstrčilík 5, D. Chomič 4, Zmeškal 3, Fryšták 1, Ondráš, Habarta 5, L. Vacula 5, Růžička 2. Trenér: Wasserrab.