ČESKO – IZRAEL 27:22 (14:10)

„Zápas byl z naší strany zbytečně nervózní. Obzvlášť u hráčů, pro které to byla reprezentační premiéra. Je to logické, protože pro každého hráče je začátek těžký. Všichni si tím musí projít," měl po utkání pochopení trenér českého týmu Vladimír Haber, který ale s výkonem svých svěřenců spokojen nebyl.

Přestože od úvodních minut neustále vedli, místy až o šest branek, několikrát dovolili snaživému soupeři především z brejků snížit až na rozdíl gólu. „Neproměnili jsme řadu vyložených šancí. Na rozdíl od Izraelců se nám nedařil rychlý protiútok," posteskl si Haber, jenž po deseti letech znovu usedl na reprezentační lavičku.

„Možná si diváci mysleli, že Izrael porazíme o deset branek, ten ale potvrdil, že má svou kvalitu. Neměli co ztratit, hráli bez zábran. My jsme naopak měli být trpělivější, strašně rychle jsme chtěli zakončit," vyčítal svým svěřencům kouč.

Rozhodující úder si národní tým schoval na poslední čtvrthodinu, kdy se prosazoval především zásluhou křídel. Výborný výkon ve své ostré reprezentační premiéře odvedl především zuberský Miroslav Jurka, který dal tři góly. „Zpočátku jsem byl nervózní, ale po prvním gólu to ze mě spadlo. Byla radost hrát s takovými hráči, jako je Filip Jícha," zářil po utkání štěstím nejlepší střelec extraligy.

„Vydřeli jsme hodně důležité vítězství, třebaže bylo chvílemi znát, že jsme spolu jen krátce. Po dnešku se ale máme od čeho odpíchnout a v neděli musíme předvést lepší výkon," má jasno Petr Štochl, který byl za postavenou obranou téměř k nepřekonání. „V neděli nás čeká úplně jiný soupeř, přičemž je jasné, že takový výkon by na něj nestačil. Určitě se ale o body popereme," slíbila česká jednička mezi tyčemi.

„Měl jsem pocit, jako by domácí prostředí některé hráče svazovalo. Takže i když to v Černé Hoře bude házenkářsky určitě těžší, paradoxně by nám mohlo pomoci, že nebudeme hrát doma," dodal třiašedesátiletý trenér.

Česko: Štochl, Mrkva – J. Hrstka, Bečvář, Řezníček 1, Jurka 3, Vraný 2, Kubeš, Motl 7, Jícha 7/2, Šulc, Číp 3, Mráz 1, Juříček, Prachař, Sklenák 3.

Nejvíce branek Izraele: Pomeranz 6, Smoler 5. Rozhodčí: Togstad, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1950 (vyprodáno). Sled: 4:0, 7:4, 10:6, 11:10, 16:10, 16:15, 18:17, 24:19, 27:21.