JM SKUPINA

DOLNÍ CEREKEV – ZUBŘÍ SCM 32:44 (18:22)

Proti domácímu týmu ze dna tabulky byli hosté jasnými favority a podle toho to také vypadalo na palubovce. Valaši do zápasu vlétli jako uragán a dali tak jasně najevo, kudy se bude souboj ubírat.

„Začali jsme výborně, v 10. minutě jsme vedli už 9:4. Pak jsme se však trochu zadrhli a domácí po oddechovém čase trochu zabrali. Stáhli až na poločasové čtyři branky. Osmnáct inkasovaných branek na našem kontě za první půli je určitě hodně,“ zhodnotil první půli trenér Zubří SCM Jan Koleček.

Po změně stran se hosté zlepšili a namířili si to za plným počtem bodů.

„Kluci se zlepšili v obraně a s tím přišel i lepší útok. Za druhý poločas jsem mohl být spokojený,“ pochvaloval si kouč Koleček.

Sestava a branky Zubří SCM: Orság, Janků – Buček 10, Horký 8, Štěpnica 7, Šustáček 6, Jurka 5, Horut 4, Zázvorka 2, Bayer 1, Valach 1, Petružela. Trenéři: Koleček, Kořínek.

SM SKUPINA

PASKOV – ZBROJOVKA VSETÍN 21:21 (10:12)

Házenkáři Zbrojovky Vsetín odehráli v Paskově zápas dvou velmi rozdílných poločasů. V první půli byli hosté lepším celkem a vypracovali si slušný náskok.

„Vedli jsme už 8:4 a ještě v poločase to bylo o dvě branky pro nás,“ uvedl k zápasu vsetínský hráč Roman Vilímek. Po změně stran se však karta obrátila v neprospěch Vsetína. Domácím se na začátku druhé půle podařila šňůra šesti branek v řadě a zápas úplně otočili. Vsetínu však vyšel fantastický obrat v závěru, kdy obrovskou bojovností zachránili téměř nemožné.

„Ještě půl minuty před koncem jsme prohrávali o dvě branky. Zkusili jsme osobní obranu, přinutili jsme tak domácí k chybám a podařilo se nám nejen snížit, ale dokonce vyrovnat. Pět vteřin před koncem se trefil Roman Havran,“ popsal dech beroucí koncovku Vilímek.

Sestava a branky Vsetína: Kutěj, Kováč – Mrnuštík 5, Král 1, Křupala 1, Bednárik 2, Jungwirth 4, Havran 2, Koňařík 1, Korejčík 1, Bartoň 3, Halmazňa 1. Trenér: Pospíšil.

HOLEŠOV – LESANA ZUBŘÍ 28:23 (12:13)

Na palubovce letos zatím trápícího se Holešova začali mnohem lépe hosté.

„Dařilo se nám proměňovat šance a vytvořili jsme si až čtyřbrankový náskok. Před poločasem to domácí stáhli na jedinou branku,“ konstatoval trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera.

Také ve druhém poločase se nevedlo Lesaně Zubří špatně a po většinu času byla mírně popředu.

„Ještě ve 20. minutě druhé půle jsme vedli. Pak ale rozhodčí udělali podle nás několik velmi sporných rozhodnutí a naši hráči, které to psychicky dost nalomilo, se začali starat o úplně jiné věci než o házenou. Přestali jsme proměňovat šance a domácí navíc podržel ex-zuberský brankář Luňák, který jim v závěru vychytal vítězství,“ popsal kouč Mizera nepříliš povedený konec zápasu.

Sestava a branky Zubří SCM: Kyselý, Holiš – Tovaryš 7, S. Mičola 7, Dědek 3, Šimurda 2, J. Mičola 2, Cibulec 1, Křenek 1, Balhárek, Pobořil, Pavlíček, Kalčák.