„Poněvadž budu u týmu třetím rokem, pevně věřím, že se pořekadlo Do třetice všeho dobrého naplní. Nic jiného si ani nepřipouštím,“ konstatoval odhodlaně trenér házenkářů Oldřich Dvořák, jemuž stejně jako v závěru uplynulého ročníku bude dělat asistenta Jaroslav Kočí.

Zlín v uplynulých ročnících pravidelně okupoval přední místa ve skupině, přičemž naposledy se musel spokojit s bronzem. „Hustopeče jasně dominovaly. Nyní ale uděláme vše pro to, abychom vyhráli my. Premiérově se totiž o postup nehraje baráž, ale o soutěž výše jdou přímo vítězové skupin. To je pro nás ohromná motivace,“ potvrdil kouč.

Dobrou zprávou pro příznivce zlínských házenkářů je, že v kádru došlo k minimálním změnám. „Jediný otazník visí nad Markem Kočím, o jehož služby má zájem extraligový Frýdek-Místek. Sice zde i trénuje, ale oficiálně s námi o jeho účinkování na severu Moravy nikdo nemluvil. Možná jej pustíme na střídavý start, ale přednost budou mít zápasy ve Zlíně,“ má v tom jasno Dvořák, jemuž konkurenci v týmu zvýšil příchod dalších tří házenkářů. „Z Napajedel se nám vrátil levoruký křídelník Tomáš Bělovský, po dvouleté přestávce od házené se zapojil do přípravy Oldřich Opálka (střední spojka). Na limitovaný přestup z Bystřice se nám alespoň pro podzimní část podařilo sehnat šikovnou spojku Jiřího Tillera,“ spokojeně si mne ruce trenér.

Po šestitýdenní přestávce začal zlínský tým se společnou přípravou 26. července, přičemž na tréninky chodí necelá dvacítka házenkářů. „První fáze bude pochopitelně věnována kondici. Nyní se připravujeme třikrát týdně,“ upřesnil Dvořák, jenž včera po poledni se svými svěřenci vyrazil na soustředění do Brumova. „Až do neděle zde budeme trénovat třikrát denně, dohromady tak zvládneme okolo 12 jednotek,“ spočítal kouč, jenž musel omluvit trojici hráčů patřící do kádru pro první tým. „Pracovní povinnosti jim nedovolily s námi odjet, ovšem na toto období mají připraven individuální plán.“

Poněvadž nový ročník II. ligy startuje až poslední zářijový víkend, k pilování herní formy přijdou vhod přátelská utkání. „Sehrajeme jich okolo osmi, včetně duelů Českého poháru, kde dostanou šanci se otrkat hlavně dorostenci. V polovině srpna jedeme na kvalitně obsazený mezinárodní turnaj do Dubnice, kde nás mimo jiných čekají extraligová Litovel, Dubnice, Považská Bystrica nebo ŠKP Bratislava. O měsíc později nás pro změnu čekají zápasy ve Velké Bystřici. Zajímavou konfrontací sil se pro nás 30. srpna stane duel s druholigovým francouzským týmem z Ajjacia, který trénuje Jan Bašný, toho času rovněž kouč české reprezentace žen,“ upřesnil lodivod Zlína.

V prvním kole čeká na druholigistu ve skupině Jižní Morava doma Telnice. „Na úvod nemáme nejhorší los, na druhou stranu pokud chceme postoupit, musíme téměř vždy vyhrávat. A kdo bude našimi největšími konkurenty? Jako tradičně Hustopeče a Maloměřice, nebezpečné bude rovněž Velké Meziříčí,“ očekává Oldřich Dvořák.