HC ZLÍN – PLZEŇ 23:25 (9:15)

Běžela předposlední minuta utkání. Zlínští snížili na rozdíl pouhých dvou branek a utkání mohli zdramatizovat ještě víc. Gólman Západočechů Motlík však v závěru vytasil tři parádní zákroky a hosty podržel.

„Byl to asi náš jediný hráč, který snesl přísnější měřítka. Ostatní nepředvedli to, co od nich čekáme. Zlín sympaticky bojoval a my jsme se uspokojili až příliš. Zbytečné drama," poznamenal trenér Plzně Martin Šetlík.

„Tak trochu jsme spoléhali na to, že Plzeň tvoří nový mančaft a v prvním utkání sezony ještě nebude dostatečně sehraná. My jsme naopak sázeli na nováčkovské nadšení, bojovnost a euforii. V tom byla naše šance, protože kvalita obou kádrů je diametrálně rozdílná," navázal zlínský kouč Andrej Titkov.

Když krátce po přestávce odskočila Plzeň na sedm gólů, jeho slova se jen potvrzovala.

„Ne všichni hráči dodržovali taktické pokyny, trochu mě zklamala hra křídel. Museli jsme tak využívat hlavně spojky. Než se do toho kluci dostali, nabrali jsme rozhodující ztrátu, kterou si natolik kvalitní celek, jakým v tuto chvíli Plzeň je, dokáže pohlídat," vypíchl Titkov, pro něž to byla trenérská extraligová premiéra.

„Od lavičky k čáře jsem toho naběhal opravdu hodně a chtěl jsem kluky povzbudit také emocionálně. Bohužel to body nepřineslo," doplnil.

Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka 2, Bušek, Pavič 3, Šáš, Plšek 3, Žůrek 4, Poloz 2, Pernica, Lefan, Kočí 4, Aspiridis, Zbránek 4/1. Trenér: Titkov. Nejvíce branek Plzně: Linhart 6, Pohlmann 5. Rozhodčí: B. a L. Frieserové. Sedmimetrové hody: 1/1 –2/1. Vyloučení: 3:5. Diváci: 650. Sled: 0:4, 5:7, 6:11, 9:16, 15:22, 18:25.

DALŠÍ VÝSLEDKY 1. kola: Jičín – Kopřivnice 32:21, KP Brno – Lovosice 25:24, Karviná – Přerov 27:22, Frýdek-Místek – Hranice 27:32, Dukla – Zubří 32:24.

Kočí: Ukázali jsme srdíčko

 Do extraligy se vrátil opět po čtyřech letech. A byl vidět. Marek Kočí se pral statečně na postu pivota a Zlínu pomohl v prvním utkání sezony čtyřmi přesnými trefami. Ačkoliv domácí nebyli za svou snahu bodově odměněni, po zápase měli důvod ke spokojenosti.

„Naším hlavním cílem bylo nezklamat diváky. Věděli jsme, že přijdou ve velkém počtu, proto jsme to ani za nepříznivého stavu nezabalili. Bojovali jsme až do konce a oni nám potom zatleskali. To je pro nás strašně důležité. Věříme, že přijdou i příště," uvedl někdejší hráč Karviné či Hustopečí.

Zlínští tak zároveň potvrdili, že jejich výsledky z jarní baráže nebyly dílem náhody.

„Potvrdilo se, že máme kvalitní tým, ukázali jsme srdíčko, snažili jsme se využít výhody domácího prostředí a fanoušci byli naším dalším hráčem. V zápasech proti takovým týmům, jako je Plzeň, jednoho hráče navíc potřebujeme," usmál se.

Moc dobře ale ví, že pro nováčka budou důležitější jiné bitvy. „Body musíme uhrát hlavně proti papírově slabším týmům. Plzeň dnes přece jen ukázala větší kvalitu a zkušenost, s ní jsme mohli jenom překvapit," říká Kočí.