Domácí outsider ale začal bez respektu a po 12 minutách vedl 7:4.

„Musel jsem si vzít timeout, abych hráčům vysvětlil, že soupeř se sám neporazí,“ reagoval na nepříznivý stav zlínský trenér Ladislav Vlachovský. Jeho svěřenci dali na jeho radu a vypracovali si tříbrankový poločasový náskok.

Po obrátce se ale opět opakovala situace z úvodu, neboť Juliánovu se ve 39. minutě dokonce podařilo snížit na rozdíl jediné branky (20:21). Zlínští házenkáři ale následně zlepšili hru v obraně a šňůrou osmi gólů definitivně položili svého soka na lopatky.

„Proměňovali jsme trháky tři na jednoho,“ dodal kouč Vlachovský.

Pěkný dárek k 27. narozeninám si nadělil i Zdeněk Čevora, který se s osmi góly stal nejlepším střelcem utkání. „Dobrý výkon podali ale i ostatní,“ podotkl zlínský lodivod.

Jeho družinu čeká již tuto neděli dopoledne zápas podzimu s Novým Veselím. Soupeř stejně jako Zlín remizoval pouze s Maloměřicemi.

„Pokud chceme být první, musíme vyhrát. Čekám velmi těžký zápas a věřím ve vítězství,“ přeje si Vladislav Vlachovský, který se bude muset obejít bez služeb spojky Petra Juráně a zřejmě i Dalibora Řeháka. „Má problémy s kotníkem, moudřejší budeme v pátek,“ přiblížil zdravotní stav Řeháka kouč Zlína.

JULIÁNOV - ZLÍN 23:34 (13:16)

Zlín: Mahušek, Vinter - Řehák, Nesrsta 1, Čevora 8, Jiroutek 4, Bělovský 5, Mostýn 2, Juráň, Blaha 1, Vítek 7, Kočí, Vojta 6, Löffelmann.

Trenér: Vlachovský.

Sled: 2:1, 7:4, 7:8, 13:16, 15:19, 20:21, 21:30, 23:34.