Ačkoliv prvotní ostych z přítomnosti legend dávno vyprchal, stále je cítit, že zkušené opory mají v mladém týmu výsostné postavení.

„Ten respekt k nim v nás pořád je, protože všechny musíme před nimi smeknout klobouk, co dokázaly," myslí si za dva měsíce 25letá zlínská úderná spojka, či křídelnice, která v posledním zápase s lídrem z Michalovců (26:28) nastřílela osm branek.

Je splněný sen si s takovými házenkářskými legendami zahrát a sdílet jednu kabinu?

Jsou to všechny tři obrovské legendy. Mají spoustu zkušeností a nám mladým, nebo i těm ještě mladším, protože už nejsem zase tak mladá (Smích.), pomáhají. Je to super mít takové hráčky v jednom týmu.

Třeba střílet na Leňu Černou, to je pecka. Momentálně máme v interlize asi nejlepší gólmanské trio. I Martina Túrociová i Zuzka Mahďáková jsou výborné gólmanky. I ony nám pomáhají jít nahoru, když v tréninku máme možnost na ně střílet.

Jak konkrétně vám mohou pomoci?

Bavíme se o házené celkově. I tím, že soupeřky znají, protože se s nimi potýkají déle. Radí nám, jak na ně a co bychom měly zlepšit. Je to opravdu super spolupráce.

Už jste stačily společně někam vyrazit, nebo přece jen určitý odstup ke starším spoluhráčkám máte?

To ne. Když se domluvíme, že zajdeme někam posedět, většinou drží celý tým basu. Rozhodně věkový rozdíl není vidět.

V posledním zápase s Michalovci jste dokázaly držet krok s lídrem, jenže nakonec jste prohrály. Kde se v závěru stala chyba?

Rozhodlo asi to, že jsme neproměnily několik šancí včetně sedmimetrových hodů. Naopak jsme zpanikařily, vyrobily technické chyby, které rozhodly. Michalovce jsou velmi zkušené. Mají za sebou evropské poháry, což z našeho týmu hrála snad jen Lenka Černá s Bebetou (Alžběta Tóthová – pozn. aut.). Zkušenosti hrály pro ně.

V závěru jste nedaly dvě sedmičky. Do té doby jste přitom byly stoprocentní. Projevila se psychická odolnost a určitá nevyzrálost?

Nevím. Máme střelkyně, které dostaly šanci. Bebe do té doby všechny proměnila, pak ale jednu neproměnila. Proto dal trenér možnost prosadit se Šárce Marčíkové, která rovněž umí sedmičky házet. Bohužel, nepodařilo se. Tohle ale ještě nebylo rozhodující. Pak jsme se dopustily technických chyb, nedaly jsme tam také pár příležitostí.

Vy konkrétně jste však odehrála parádní zápas, což potvrdil i váš trenér Sabadka. Čím si svůj výkonnostní růst vysvětlujete?

K tomu mi pomohl i pan trenér. Začalo se ve Zlíně hodně trénovat. V podstatě nám naordinoval i ranní tréninky, které začaly až za něj. Snažím se trénovat a dřít a konečně to nese nějaké ovoce. (Pousměje se.)

V podstatě jste odehrála celý zápas. Jak jste na tom byla se silami?

Je pravda, že to bylo hodně běhavé utkání. Už to bylo z posledních sil. Bohužel, nedopadlo to, jak bychom si přály. Remíza by zápasu slušela.

V určité fázi zápasu Michalovce hrály na Tóthovou osobní obranu, jenže vy jste ji zdatně střelecky zastoupila. Je to váš úkol?

Máme nacvičené varianty, zejména pokud soupeř vezme Bebetu do osobní obrany. Víme, co máme hrát. Máme nacvičené kombinace. Jsme předem dohodnuté, není to náhoda.