Trenér Jiskry Závodník v pražských Střešovicích postrádal dlouhodobě zraněné spojky Maškovou a Prudkou, navíc s horečkami ulehla i Pavla Minaříková. Jeho svěřenkyně však zvládly nástup do zápasu skvěle (10. minuta 8:3). Po změně stran dostala mezi tyčemi důvěru Vitásková, která výbornými zákroky likvidovala střelecké pokusy domácích spojek.

„Čtvrt hodiny před koncem jsme vedli o sedm branek. Pak nás opět postihl krátký útlum. Naštěstí jsme už vítězství uhájili,“ oddechl si Cileček.

Brankářky byly klíčem k úspěchu. Potěšil mě kolektivní a bojovný výkon celého družstva. Nadprůměrný výkon podala Helena Brandová, autorka pěti gólů,“ dodal trenér Jiskry Jiří Závodník, který má ze skvělého vstupu do soutěže velkou radost. „O tom se mi ani nesnilo. Odehrány jsou však pouze tři kola a soutěž je vyrovnaná - každý může porazit kohokoliv. Pevně věřím, že se na vítězné vlně povezeme co nejdéle,“ přeje si Závodník, trenér vedoucího celku I. ligy.

Zlínská juniorka dorazila do Plzně pouze s devíti hráčkami, z toho byla jedna brankářka. „Sehráli jsme velmi nepříjemné a tvrdé utkání. Hra soupeře v obraně byla místy na hranici brutality a zákeřnosti.

Celý první poločas jsme vedli a byli nepatrně lepším týmem. Ve 13. minutě byla vyloučená Zmeškalová a záhy se zranila Popelková, čímž na střídačce už zbyla jen Habrovanská, která ještě není zcela fit,“ popsal klíčové okamžiky duelu trenér Zlína SCM Milan Buday.

Druhou ránu utrpěly jeho svěřenkyně v úvodu druhé půle, kdy tento časový úsek prohrály 2:10 a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. „Již podruhé jsme doplatili na úzký kádr a nemožnost kohokoli vystřídat. Musím jen konstatovat, že je smutné, když juniorka sportovního centra, kde má být dostatek hráček, daruje soupeři body jen proto, že nemá s kým dohrát zápas,“ posteskl si Buday.

V příštím kole juniorka Zlína v sobotu od 13 hodin hostí Porubu a Jiskra o den později od 14.30 hodin hostí Plzeň.

KOBYLISY - JISKRA OTROKOVICE 21:25 (11:12)

Jiskra: Tobiášová, Vitásková - Huráňová 4/2, Brandová J., Gajová 3, Machovská 4/2, Duchoňová 2, Brandová H. 5, Michalčíková, Manclová 1, Macková 3, Mahdalová 3. Trenér: Závodník.

PLZEŇ - ZLÍN 31:20 (12:12)

Zlín SCM: Krajčová - Drybčáková T. 1, Nudni 6, Popelková 2, Vránová 2, Talašová K. 4, Zmeškalová, Cedidlová 3, Bartíková 2, Habrovanská M.

(mb)