„Favoritem je bezpochyby soupeř. Před sezonou jsem vůbec nečekal, že by slávistky mohly být tak vysoko. Pro mě je to největší překvapení rozehraného ročníku,“ přiznal trenér zlínských házenkářek Dušan Poloz.

Stejně jako výkony a výsledky „sešívaných“ se nečekalo, že by jeho výběr měl v polovině sezony záchranářské starosti. Vždyť v posledních osmi kolech sedmkrát prohrál a propadl na deváté místo, přičemž na nejhorší český výběr – Jindřichův Hradec – má pouze jednobodový náskok.

„Máme problémy se sestavou, a to nemyslím pouze na dlouhodobou absenci kanonýrky Budayové. Holky si přestaly věřit a hlavně vyprodukují neskutečný počet technických chyb,“ popsal Poloz hlavní příčiny strmého pádu tabulkou dolů.

Další z příčin špatných výsledků posledních kol jsou rovněž tragické vstupy do utkání. V dalším průběhu sice Zlíňanky hru vyrovnají, ale na smazání manka to již nestačí. „Snad jsou holky špatně rozcvičené nebo mají strach z výsledku. Důsledkem je velmi špatná koncovka, která následně sráží jejich sebevědomí.“

Do sobotního zápasu by na rozdíl od posledního prohraného duelu v Trenčíně měly zasáhnout obě reprezentantky – křídelnice Salčáková a spojka Poznarová.

„V týdnu začaly s tréninkem. Naopak zranění kotníku si obnovila další spojka Růčková, viróza skolila pivotku Pospíšilovou. Uvidíme, kdo zítra nakonec zasáhne do hry,“ posteskl si trenér, který v úterý 19. ledna společně s hráčkami strávil společný večer.

„Samy holky přišly s nápadem společné večeře, na které jsme si řadu věcí vyříkali. K utužení party a zlepšení psychického rozpoložení týmu rovněž posloužilo páteční společné sledování mužské reprezentace na ME proti Maďarsku.“

V týmu Pražanek se představí hned šestice reprezentantek – Satrapová, Vítková, Kutlvašrová, Černá, Keclíková a Knedlíková. „Mají vyrovnaný a především sebevědomím čišící kádr. Největší sílu mají v útoku, kde jejich úspěšnost dosahuje šedesáti procent,“ zadíval se do statistik Poloz.

V podzimním vzájemném měření sil vyhrála Slavia doma rozdílem třídy (38:24). „Pevně věřím, že se podobný debakl nebude opakovat. Tehdy jsme měli vyloženě den blbec,“ omlouvá kouč Zlína, jenž stejně jako jeho svěřenkyně věří v dobrý výsledek. „V nadcházejících dvou duelech se Slavií a za týden v Šaľe nemáme co ztratit, přičemž každý získaný bod bude pro nás mít cenu zlata.“