„Bylo asi hloupé zastírat naše zklamání. Teď ale máme před sebou zbytek cesty – play-out, takže na brečení není čas. To si necháme opravdu až na konec sezony,“ konstatovala Daniela Sobieské, členka vedení klubu a vedoucí týmu.

Nebojíte se o záchranu?
Ne, v tomto plně věřím hráčkám. A pokud říkají, že to chtějí urvat, tak to myslí vážně. Jdeme do soubojů s cílem uspět nejlépe v rámci možného. Do bojů vstupujeme s tříbodovou bonifikací (Veselí 1 bod, Písek 0). Jiná matematika nás nyní nezajímá.

Jak složité bude holky na nadcházející boje motivovat?
Na konci sezony se vždy hledá motivace těžce. Ale já se spoléhám na osobní ambice hráček, na to, že by se určitě nechtěly rozloučit s touto sezonou hůře než páté. Ale stejný cíl mají i naši soupeři, nečeká nás procházka růžovým sadem.

Po letech půstu jste se rozhodly opět přihlásit do evropských pohárů. Proč?
Především přinesou hráčkám neocenitelné zkušenosti a změnu. Je to i moje osobní ambice znovu zapojit klub do této úrovně, věřím, že ji bude sdílet i nové vedení týmu. K tomu ale bude zapotřebí co nejlepšího umístění v play-out, což by pro házenkářky měla být nejlepší motivace. A kde na to vezmeme? Je to díky nově nastavovanému systému podpory Českého svazu házené, hrát evropské poháry by tak už nemuselo být pro klub takovou finanční zátěží.

Jak to vypadá s ekonomickým zajištěním klubu pro nadcházející sezonu?
Popisovat, jak složité je zajistit financování jakéhokoliv vrcholového sportu, je asi zbytečné. Situace je velmi vážná i u jiných sportů, takže bojují všichni. Co je ale mírně pozitivní pro naši příští sezonu, je fakt, že oproti loňskému začátku téměř z nuly budeme mít polovinu sezony předem pokrytou. Bavíme se ale o velmi úsporném režimu rozpočtu. Stávající sponzoři nám naštěstí spolupráci na další sezonu potvrdili.

Už v průběhu sezony oznámila Drotárová, že končí svou kariéru. Budou i další?
Nová sezona se nyní intenzivně řeší. Primárně se jednalo o manažerovi nejvyššího týmu na novou sezonu a o jeho představě o složení nového realizačního týmu a hráčského kádru. Probíhaly neformální pohovory s hráčkami a pracuje se s vlastními dorostenkami. Vytipovávají se i posily, ale zatím se konkrétní jednání nevedla.

Program play-out
29. 4.: Veselí n. M. – Písek
5. 5.: Zlín – Veselí (asi 20)
8. 5.: Písek – Zlín (18)
13. 5.: Písek – Veselí
20. 5.: Veselí – Zlín (17)
27. 5.: Zlín – Písek (18)