Celek ze Zlínska před vlastním publikem triumfoval v konkurenci šesti týmů, když za sebou nechal dorostenky Michalovcí, Močenok, Partizánske, Bohumín i Bohunice.

„Byla to fajn akce. Všechny zápasy byly vyrovnané. S výkony i přístupem děvčat jsme byli spokojení,“ uvedl jeden z trenérů Jiskry Zbyšek Cileček.

Otrokovické házenkářky v lednu absolvovaly dva turnaje. Zpěváková a spol. uspěly i v Nesvadech, kde prohrály až ve finále a skončily druhé. „Byla to pro nás rovněž zajímavá konfrontace se slovenskými a maďarskými týmy,“ říká Cileček.

Nabrané zkušenosti se hráčkám Otrokovic jistě budou v ligových duelech hodit. Vždyť Jiskra v první polovině sezony získala pouze pět bodů a do jarních odvet o víkendu vstoupí z předposledního místa. „Bohužel podzim nám nevyšel, když jsme zbytečně ztratili nějaké body. Pár zápasů jsme prohráli jen těsně,“ mrzí Cilečka.

Tradičnímu účastníkovi druhé nejvyšší soutěže se nepovedlo hlavně nahradit kanonýrku Dolečkovou. „Se střílením branek jsme měli největší problémy. Koncovka byla naše slabina,“ přiznává zkušený kouč.

Jan Dufek
Zlínská továrna pro nároďák: Nebojí se dát šanci, poznal Dufek

Bez posil

Žádnou posilu se ale vedení klubu nepodařilo přivést, tým jde do odvet ve stejném složení. Dobrou zprávou je, že až na křídelnici Vysloužilovou, která nehraje kvůli komplikovanému zánětu v loktu, jsou ostatní děvčata zdravá a připravená rvát se o záchranu.

K házené se navíc po menší pauze vrátila zkušená Marcela Ličmanová. „Věřím, že dá naší hře řád,“ uvedl Cileček.

Kromě jednatřicetileté spojky budu Otrokovice spoléhat také na Divílkovou a spolehlivé brankářky. Boj o udržení ale nebude jednoduchý. „Bude to boj. Doufám, že to nějak zvládneme,“ věří jeden z trenérů. Zatímco v předchozích sezonách nikdo z první ligy nesestupoval, letos je zřejmě situace jiná. „Co mám zprávy, tak vedoucí týmy z druhých lig chtějí nahoru, takže zájem o vyšší soutěž je,“ míní Cileček.

Otrokovice se ale stejně jako jiné házenkářské kluby v současnosti potýkají se stejnými problémy jako ostatní soupeři z první ligy. „Házená je u holek až na druhém místě. Přednost má logicky škola či zaměstnání škola. I proto trénujeme jenom dvakrát týdně. I tak děvčata z různých důvodů něco vynechají,“ dodává. (lk)