Trenér Jiskry Petr Habrovanský si výsledku vážil hlavně proto, že sestavit družstvo na letošní derniéru nebylo vůbec jednoduchý. „Byl to takový malý porod,“ glosoval na klubovém webu zkušený kouč.

I. házenkářská liga žen, 22. kolo -
1. SC Bohumín 98’– Jiskra Otrokovice 26:28 (14:16)
Nejvíce branek: Vachtarčíková 8/1, Pudichová a Dejová 4 - Divílková 7/2, Chludová a Vařechová 4, Blahušová, Gajdošíková a Juříková 3. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Vyloučení: 4/3. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/2.

A čekal, zda si děvčata, která si našla čas na poslední mistrovský duel, s touto situací poradí. „Nakonec to nebylo až tak špatné a jelikož jsme i vyhráli, tak patří všem děvčatům velká pochvala. Vím, že spousta fanoušků si řekne, že výhra v Bohumíně o dvě branky zase takový výkon není, ale opak je pravdou,“ míní Habrovanský.

„Když vezmeme v potaz, že ze základu mimo brankářky hrála jen Vařechová a Divílková, která ač pivot celý zápas hrála na rozehrávce, a k nim se přidaly buď starší dorostenky anebo děvčata, které toho moc nenatrénovala a nenahrála, tak za mne super výkon,“ přidává.

K omluvenkám a absencím se moc vyjadřovat nechtěl. Ohled na řeči o cizích hráčkách ale už brát nebude.

„Naše domácí hráčka je ta, která má chuť trénovat a udělá vše proto, aby byla skoro vždy tam, kde je jí třeba! Třeba na mistrovském zápase!“ uvedl.

Otázka je, co Otrokovicím přinese nová prvoligová sezona. „Hráček je dost a nutno dodat, že vůbec ne špatných. Snad se jim bude chtít makat a hrát! V každém případě se do družstva žen již plně zapojí naše starší dorostenky, takže nám opět vzroste počet hráček, které by mohly mít zájem trénovat a hrát. Sám jsem zvědavý, co vše se stane přes prázdniny a kdo všechno se objeví druhého srpna na prvním tréninku nové sezony 2022/23,“ dodává Habrovanský.