Ještě předtím ale musel třetí tým uplynulé sezony spolknout dvě hořké pilulky, když prohrál na půdě hodně posílené ostravské Poruby (34:35 a 22:40).

„Všeobecně mám z přípravy týmu dobrý pocit, ovšem stále je na čem pracovat. Především v obraně nás nejvíce tlačí bota, v útoku pro změnu musíme rozložit tlak tak, aby vše neleželo jen na Poznarové. Citelná je rovněž absence uzdravující se Heleny Štěrbové, která by se plnohodnotně měla zapojit do přípravy až v září,“ netrpělivě vyhlíží Kořínek, který by rád vstoupil do nové sezony hned se třemi naučenými obrannými systémy. „Kromě u holek oblíbené 1–2–3 a zatažené nula šestky chystáme jednu specifickou variantu,“ potvrdil kouč.

Po vzoru svého předchůdce Poloze letní přípravu nerozděluje na fyzickou a herní, ale současně pracuje na obou.

„Holky jsou na to zvyklé a hlavně jim to vyhovuje. S přípravnými zápasy jsme ale začali teprve o víkendu a první trojice duelů ukázala, že to může být dobré, stejně jako že některé hráčky ještě musejí do startu soutěže zabrat,“ zvedá varovně prst Kořínek.

„Příští týden nás čeká zápas ve Vídni s místním prvoligovým celkem Fünfhaus, následují odvety s Porubou a na závěr, týden před startem soutěže, kvalitně obsazený turnaj v Hodoníně. Zde poměříme síly se Záhřebem, Bukureští, Holstebrotem a Lubinem,“ upřesnil.

Přestože je hráčský kádr uzavřen, otazník stále visí nad setrváním z Francie se vracející pivotky Jany Simerské, která se po roční pauze, zaviněné zraněním kolena, opět dostává do formy.

„Na smlouvě a formě spolupráce jsme dohodnutí, ale bude záležet na jejím zdravotním stavu. Zatím vše vypadá nadějně, postupně se zapojuje i do přípravných zápasů. Velmi si přeji, aby vše dopadlo dobře a Jana začala sezonu v našem dresu. Byla by to ohromná posila a především pro mladé hráčky by to po jejím boku byla velká škola,“ potvrdil Kořínek.