Jako první se mu do cesty postaví Michalovce, které se v Baťove městě představí v sobotu 9. ledna v 15 hodin.

Zlíňanky aktuálně ztrácejí na čtvrtou postupovou příčku, kterou okupuje Písek, šest bodů, přičemž do konce základní části zbývá více než polovina zápasů.

„Spočítal jsem, že v ideální situaci bychom mohli z 12 zápasů vyhrát hned sedm. Pokud bychom ještě navíc doma porazili Písek o více než šest branek, v boji o medaile bychom určitě nechyběli,“ je přesvědčen trenér Dušan Poloz.

Za reálnější variantu ale považuje zisk deseti bodů. „I s pěti výhrami bych byl spokojen, navíc většinu nám rovných soupeřů budeme hostit v domácím prostředí. Play off ještě nepovažuji za ztracené, určitě se o něj popereme,“ slíbil za sebe i hráčky kouč.

Dlouhé přestávky využily Zlíňanky kromě tréninků k sehrání čtyř přátelských zápasů, ve kterých porazily prvoligové Otrokovice, Porubu a ve středu naposledy slovenské Bánovce.

„Porazilo nás pouze mistrovské Veselí,“ poznamenal Poloz, jenž při zranění klíčových opor Budayové a Salčákové v zimě intenzivně sháněl posily.

Uspěl až s novým rokem, kdy přesvědčil k návratu ze zahraničních angažmá údernou spojku Pavlu Poznarovou. „Po téměř dvouměsíční herní pauze s námi ve středu absolvovala přípravný zápas v Bánovcích. A musím přiznat, že bude pro nás velkou posilou, v úvodu především v obraně. Její přehled a tvrdost jsou přímo ukázkové,“ rozplýval se Poloz, jemuž její nasazení do zítřejšího zápasu s Michalovci hatí úřední šimlové. „Třebaže máme z EHF ústní příslib o zaslání potřebné transferkarty, stále na český svaz nedorazila. Zde je již vše nachystané. Pokud dorazí do pátku poledne, bude Pavla moci nastoupit, třeba i jen na občanský průkaz,“ je připraven využít novinku v českých řádech zlínský kouč.

Do přípravy se tento týden zapojily již všechny uzdravující se hráčky, ovšem Budayová ani Salčáková ještě do bojů nezasáhnou. „Kristýna už začne s ostrým tréninkem v pondělí, u Míši je to ještě na delší čas,“ upřesnil Poloz, jenž naopak premiérově zařadí do sestavy křídelnici Jalůvkovou.

Přestože v sobotním duelu budou favoritem o příčku lepší Michalovce, Zlíňanky chtějí zahájit nový rok vítězstvím. „V minulosti přednímu slovenskému týmu se nyní nedaří, ovšem se změnou trenéra určitě dostane nový impulz a také bude chtít u nás bojovat. Pokud budeme výborně bránit a vyvarujeme se zbytečných technických chyb, jsou i Michalovce k poražení,“ věří Dušan Poloz.