Jako domeček z karet se mu rozpadla základní osa týmu. Alespoň tři dny před startem zápasu to tak vypadá. „Kvarteto Budayová, Klára Talašová, Jalůvková a Šviráková trápí chřipka, nově netrénuje ani spojka Petra Růčková, kterou od včerejšího tréninku zdobí na pravé ruce sádrová dlaha, neboť po jednom ze soubojů si pochroumala kůstky v zápěstí,“ smutně konstatoval Poloz. „Velký otazník visí taktéž nad startem křídelnice Kristýny Salčákové, která má problém s kotníkem. Sice věřím, že se z šestice házenkářek některá ještě dá do pořádku, ale rozhodně nikoho nebudu nutit! Kádr máme stále dost široký,“ dušuje se kouč.

„Veselí nad Moravou asi bude o víkendu odkládat již svůj třetí duel v řadě, ale k tomuto stavu já rozhodně dojít nechci. Pokud se chřipka u nás nerozšíří, což neočekávám, o odklad rozhodně žádat nebudeme,“ odmítl rázně.

Rozhodně ale Poloz v těchto dnech řeší největší problémy se sestavou, co je u zlínského týmu. „Místo abych spřádal plány a taktiku, jak vyzrát na kvalitního soupeře, hledám nejoptimálnější složení týmu a místa pro hráčky v sestavě a vhodný typ obrany. Není to lehké, na druhou stranu je to velká výzva jak pro mě, tak pro celý tým,“ nabádá kouč svěřenkyně k maximální bojovnosti.

Přestože aktuálně v tabulce čtvrtý Zlín na podzim v Michalovcích senzačně a vůbec poprvé v historii klubu zvítězil (26:24), v nedělní odvetě se za favorita nepovažuje. „Do posledního duelu v Olomouci, kde je Hanačky nachytaly na hruškách, držely Slovenky nevídanou sérii devíti výher v řadě, navíc jako jediné porazily suverénní Slavii na jejich palubovce a v prosinci vyhrály Slovenský pohár. Také ekonomicky jsou velmi silní, mají nejlepší zázemí ze všech v interlize. To jsou fakta, která vzbuzují respekt,“ uznává Poloz, který se i přesto celku z východu Slovenska nebojí. „Rozhodně po poslední nečekané prohře, kterou v klubu nyní intenzivně řeší, přijedou maximálně koncentrované. Podle všeho by jim ale měla opět chybět zraněná nejlepší levá spojka soutěže Obšatníková. Očekávám zápas s velkým nábojem a plný nervů.“

Poněvadž minulý zápas v Partizánském byl pro chřipku v táboře soupeře odložen, půjdou Zlíňanky do nedělního důležitého duelu odvetné části bez delší zápasové praxe. „Žádné přípravné utkání jsme nesehráli, pouze v rámci tréninku si sami mezi sebou vyzkoušeli pár minizápasů. I přese všechno věřím, že nedělní utkání zvládneme a udržíme nedobytnost naší tvrze, neboť ta stojí na pevných základech,“ dodal sebevědomě Dušan Poloz.