Zlínská děvčata si to rozdají o třetí místo s poraženým druhé semifinálové série Most – Poruba, kde Severočešky dnes mohou za stavu 2:0 sérii ukončit.

„Vyslali jsme impulz, že nejsme směšní a do play off patříme. Pobijeme se o medaili, která je naším snem," jasně vzkázal hlavní kouč Zlína Peter Sabadka.

Pouze nadšení však v sérii na pražskou Slavii nestačilo, která Zlín přejela 3:0 na zápasy. „Holky mají chuť, ale Slavia ukázala ve vypjatých situacích kvalitu, kterou většina holek u nás nemá. Děvčata udělala posun, ale ještě ne takový, abychom porazili mistra, kterým bude právě Slavia," předpověděl zlínský stratég.

Velkou roli v sérii prý hrály nervy. „Děvčata trochu brzdí psychická bariéra. Sama se přesvědčila, že jde hrát s každým. „Slavia má každou hráčku individuálně vybavenou. Všechny jsou nebezpečné. Musí být stoprocentní koncentrace na každou z nich. Nesmíte jim dát prostor, jinak ho využijí," vysvětloval slovenský trenér, kde byl největší rozdíl mezi oběma soupeři.

Včera jeho svěřenkyně totiž prohrávaly od začátku 0:4 a 7:9, přesto ve 28. minutě v jednu chvíli vedly 10:9. Jenže ani do druhé půle Zlín nevstoupil ideálně a dohnal ztrátu 11:14. I ve druhé půli doháněl dvou- až tříbrankové manko, přesto dvě minuty před koncem prohrával jen o gól 23:24. „Dotahování nás stálo spoustu sil," věděl Sabadka, který posledních deset minut vsadil na jednu kartu a místo gólmanky Mahďákové naskakovala sedmá hráčka Vlková.

„Bylo to riziko. Připravovali jsme se na to, protože je to moderní prvek hry a viděli jste sami, jaký s tím měla Slavia problém," popisoval Sabadka, který přitom poslední tři dny ležel s horečkami v posteli. „I tak jsem šel na trénink a z dálky koučovat, abych nepřenesl infekci na děvčata. I holky se potýkaly se zdravotními problémy. Hrát nemohla Míša Budayová, se sebezapřením hrála Marcela Handlová," přiznal Sabadka, že také zdravotní neduhy mohly hrát v neprospěch jeho týmu.

ZLÍN – SLAVIA PRAHA 25:27 (10:10)

Zlín: Černá, Mahďáková – Tóthová 10/4, Marčíková 4, Brandová 3, Hradilová a Nudni 2, Brzósková a Vlková 1, Sobieská, Nygronová, Očadlíková, Dufková, Túrociová. Nejvíce branek Slavie Praha: Jačková 7, Rajnohová 7/2, Keclíková 5/1. Rozhodčí: Kosa – Švidernoch. Diváci: 380.