„Jde o hodně, vážnost situace si uvědomujeme,“ shodli se trenér Zlína Milan Buday a střední spojka Monika Pažourková.

Tým se nenachází v optimální pohodě. Naposledy totiž vyhrál 10. ledna doma s Jindřichovým Hradcem (25:22), následovalo šest porážek v řadě a pád na 10., předposlední místo.

„Podáváme hodně nevyrovnané výkony, hrubé chyby nás srážejí k zemi. Máme mladý tým, se kterým se ještě musí hodně pracovat,“ uvědomuje si trenér, proti kterému hovoří čas.

„Když už byla k dispozici dlouhá přestávka, scházelo mi pět reprezentantek. Bez nich se souhra týmu nedá trénovat. Přestávky nám spíše škodí,“ překvapil zkušený kouč.

Poslední vzájemný duel v Partizánském, tehdy naposledy pod vedením odvolaného trenéra Luboše Amberského, Zlín vyhrál (24:18), což by mohla být psychická výhoda. „Neznamená to však, že naše vítězství v domácím prostředí je samozřejmostí. Role favorita se sice nezříkáme, ale stejně jako v prvním měření sil očekává bojovnou házenou,“ přiznal Buday.

Recept na úspěch vidí v bezchybně pracující agresivní obraně a brejcích. „Očekávám, že soupeř vyrukuje s osobní obranou na mou dceru Míšu. Je na dalších spojkách, aby větší prostor využily ke střílení gólů,“ přeje si kouč, jenž v posledním zápase zjistil, jak těžké je na pivotu nahradit Elišku Nevrlou, která před nedávnem ukončila hráčskou kariéru. „Její souhra s osou týmu se velmi těžce nahrazuje. Nyní na tomto postu budu střídat trio Pospíšilová, Holubová, Zmeškalová,“ upřesnil trenér.

I v případě vítězství ale Zlín nemá vyhráno. Stále totiž bude mít stejně blízko do baráže jako do play off. Zlín má totiž stejně bodů jako Jindřichův Hradec a o dva méně než Písek, jenž drží čtvrté postupové místo do bojů o titul. „Mně loňská baráž stačila, už ji víckrát nechci hrát. Navíc v červnovém termínu již mám naplánovanou dovolenou, kterou bych nerada odkládala,“ prozradila Pažourková.

„Nadcházející dva duely hodně napoví. Pokud porazíme Partizánské a o týden později upějeme v Písku, můžeme ještě pomýšlet na play off,“ snaží se motivovat svými propočty hráčky trenér Milan Buday.