„Administrativní chyba nás připravila o tvrdě vybojovaný bod, což nás všechny moc bolí. Přitom všechny potřebné předsezonní registrace na svazu byly v pořádku, jen její průkaz, který byl před čtyřmi lety kvůli přestupu zaregistrován v netradičním čase 16. ledna, měl propadlé datum,“ upřesnila asistentka trenéra Lenka Černá.

O administrativní záležitosti interligového týmu se ve Zlíně od této sezony stará vedoucí týmu Daniela Sobieské. „Omluvila jsem se písemně vedení klubu, osobně kolegům realizačního týmu a hráčkám v kabině. Pozitivní je to, že mně všichni podrželi, ale i tak se s tím budu dlouho prát, protože ten bod holky vydřela navzdory všemu a já to takto zpackala,“ bolí Danielu Sobieskou.

Podobná ztráta administrativní chybou zlínský klub postihla naposledy před 15 lety, kdy prvoligoví házenkáři přišli v bojích o záchranu o remízu s Jičínem.
„Přestože se v Partizánském dělal zápis elektronicky na místě zástupcem domácího klubu, netušila jsem, že v lize máme dva systémy, který nejsou datově propojeny, pořadatelé si do něj doplnili data ručně natvrdo přes PC. Je to škoda, tady bychom na to přišli. Pak to přešlo i přes delegáta, v jehož povinnostech je i tato kontrola. Všechny registračky jsem mu předala hodinu před zápasem. A dle jeho zápisu bylo vše v pořádku,“ doplnila Sobieská.

Jaký další trest vedle kontumace a ztráty bodu dostane klub či hráčka, ukáže zasedání disciplinární komise svazu. „Snad hráčka, která nemá průkaz v držení a pod kontrolou, ze všeho vyvázne s podmínkou. Další věci neovlivníme,“ krčí rameny asistentka, která se již s týmem chystá na další nedělní interligový duel – doma s Pískem. „Všichni věříme, že zkontumovaný bod nám nebude v konečném součtu bojů o play-off chybět. Po velkém pondělním zklamání jsou holky ještě více odhodlané udělat pro úspěch maximum,“ dodala Černá.