„Slovenkou Barborou Zemanovičovou se nám podařilo zkvalitnit post pivota. Odchovankyně trenčínské házené k nám přišla z Ostravy. Velmi potěšen jsem příchodem mladé talentované spojky, juniorské reprezentantky Veroniky Štipčákové. Házenkářka z Velké nad Veličkou se naposledy připravovala ve Veselí nad Moravou. Poté co se ale „panenky“ odhlásily z interligy, rádi jsme využili situace,“ usmívá se spokojeně kouč Zlína Marek Kolář.

Necelý měsíc před startem soutěže je tak kádr definitivně uzavřen. „Oproti začátku přípravy s námi již netrénuje Vendula Hubová, která začala studovat v Praze a podle všeho bude hrát a hlavně doléčí svá zranění ve Slavii,“ upřesnil kouč.

Po dvou třech týdnech nabírání kondice se jeho výběr dostal do herní fáze a v minulých dnech stihl odehrát již tři přípravné duely. „Na úvod jsme prohráli o osm branek v Olomouc, následně o čtyři doma se Šaľou. Naposledy jsme vyzvali druhý celek rakouské nejvyšší soutěže, proti kterému se holky vytáhly. Sice o dva góly prohrály, ale předvedly nejlepší výkon,“ pochválil své svěřenky Kolář.

I přese všechny změny a posily však ve Zlíně zůstávajíc nohama pevně na zemi. „Hovořit o velkých ambicích nechceme. Jako každý rok se poprveme o účast v play-off a pokud možno se chceme vyhnout záchranářským starostem,“ přeje si trenér, jenž na prahu nové sezony očekává vyrovnanější ročník, než byl předešlý.

„Favorizovaný Most ještě víc posílil, ale Slavia a Poruba přišly o několik opor. A protože naopak Písek s Hodonínem nabraly na síle a ani ambiciózní nováček z Plzně nebude chtít hrát druhé housle, očekávám vyrovnané souboje,“ přiznává trenér, jenž ale jednu obavu má.

„Koronavirus. Přitom nejde ani o samotnou nemoc, ale její vliv na průběh interligy, když se některý výběr dostane do karantény. Bude to organizačně hodně složité,“ očekává Marek Kolář.