Osmý celek WHIL na přelomu roku si moc přál uspět v semifinále Českého poháru s Mostem (19:36) a především s Olomoucí (15:17), přímým rivalem v boji o play-off.

„Bohužel nám nevyšla útočná fáze. Zejména na Hané obrana v čele s gólmanem pracovala výborně, na což musíme navázat i nyní," nabádá Dvořák.

Zlín během přestávky tvrdě pracoval, přičemž základem je téměř nulová marodka.

„Nemám informaci, že by někdo nemohl nastoupit. Všichni jsou fit a odhodláni odčinit poslední neúspěchy," věří asistent, jenž stejně jako hlavní kouč Peter Sabadka bude spoléhat na umění poslední posily Annymárie Birkušové, která hned ve své premiéře vyčnívala a stala se nejlepší střelkyní týmu.

„Rozhodně naši hru oživila a všichni věří, že se bude ještě zlepšovat. Je důležité, aby se zejména v útoku k ní přidali i jiní."

Třebaže úspěch v Bratislavě s nejhorším celkem interligy se zdá být povinností, soudě podle posledních výsledků Zlín nečeká na Slovensku nic snadného.

„Pokud chceme do play-off, nesmíme zaváhat. Rozhodně je to soupeř k poražení, ovšem nesmíme jej v žádné fázi zápasu podcenit a hrát zodpovědně. Věřím, že se holky vzpamatují z nepovedeného vstupu do nového roku, hlavně v útoku zaberou a nepřipustí překvapení," dodal Oldřich Dvořák.