Házenkářky Zlína na mistra nestačily, nezvládly první půli

Zlín – Překvapení se nekonalo. Zlínské interligové házenkářky moc toužily navázat ve 3. kole mezinárodní soutěže na předchozí dvě vítězství, ovšem úřadující mistr z Mostu byl proti a o svém úspěchu rozhodl v první půli.

4.10.2014

Interligové házenkářky Zlína (v modrém) v duelu Mostem tvrdě narazily, když úřadujícímu mistru v domácím prostředí podlehly.Foto: DENÍK/Martin Břenek

ZLÍN – MOST 22:30 (8:19)

Zlín nezvládl především úsek mezi 11. a 21. minutou, kdy Severočešky šňůrou devíti branek utekly domácím ze stavu 3:4 na 3:13. „Poznamenal nás velmi špatný vstup do utkání.

Přestože na holkách byla znát velká chuť, doplatili jsme na neproměňování šancí. Naše psychika se tím nalomila a místo snížení jsme inkasovali strašně moc laciných branek z brejků po našich chybách. První půle se nám hrubě nepovedla," smutnil trenér Zlína Peter Sabadka, který po změně stran poslal mezi tyče Túrociovou a premiéru na palubovce si po zranění odbyla i posila Drotárová.

Zlepšený výkon přinesl snížení ztráty, čtvrt hodiny před koncem již byl stav 19:25. Zahozený čtvrtý sedmimetrový hod v řadě a „hloupé" dvojnásobné oslabení ale domácí připravily domácí o naději na případný obrat.

„Soupeř nás dnes vyškolil z efektivity, první půle rozhodla. Poté se sice naše hra výrazně zlepšila, ale to už bylo pozdě. Čekal jsem větší údernost, zvláště když jsme hráli doma. Z takového zápasu se musí náš mladý tým poučit, není ostuda prohrát s mistrem. I proto věřím, že nás tato ztráta nepřipraví o z úvodu sezony získané sebevědomí," dodal Sabadka, jenž za dva týdny může na půdě favorizované pražské Slavie spíše opět jen překvapit.

Jeho protějšek byl po utkání pochopitelně spokojen.

„Úvod sezony byl poznamenán naší nerozehraností, především kvůli neodehranému zápasu v Senci. Ve Zlíně jsme ale odehráli dobré utkání," poznamenal kouč Mostu Dušan Poloz, jenž před utkáním zvažoval, na který obranný systém vsadit.

„Nakonec vyhrála zkušenost. Právě impozantní vstup v defenzivě a jednoduché branky z brejků nám pomohly k úspěchu, prakticky se rozhodlo v první půli. Po změně stran domácí hráčky zlepšily obranu, využily naší menší koncentrovanosti, ale vítězství jsme si již pohlídali," oddechl si Poloz, jehož tým se musel vyrovnat s absencí tří spojek.

„Jestli jsem čekal větší opor Zlína? Ale to nebylo o Zlínu, ale o nás. Na domácích je sice znát posun, ale my potvrdili kvalitu," dodal spokojeně trenér Černých andělů.

ROZHOVOR S DOMÁCÍ SPOJKOU ALŽBĚTOU TÓTHOVOU ČTĚTE V PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ ZLÍNSKÉHO DENÍKU.

Zlín: Mikšovská, Túrociová – Nudni 5, Tóthová 1, Sobieská 3/1, Očadlíková, Drotárová, Kříčková, Hradilová, Novotná, Vlková, Kolářová, Kamenářová, Brandová, Budayová, Dufková.

Nejvíce branek Mostu: Jeřábková 6, Szarková 6/1, Ryšánková 5. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 5/1 – 4/2. Vyloučení: 2:1. Diváci: 300. Sled: 0:2, 3:5, 3:13, 6:14, 15:23, 19:25 20:29.

DALŠÍ VÝSLEDKY: Poruba – Partizánske 30:24 (16:13), Veselí n. M. – Michalovce 29:33 (17:14), Šaľa – Slavia Praha 27:29 (14:12), ŠKP Bratislava – Prešov 16:30 (8:14).

Autor: Martin Břenek

4.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
UEFA liga  FC Zlín -  FC Kodaň 1:1. Mlha.
145

Mlha? Neviděl jsem na brankáře Kodaně, přiznává Jiráček

Ford je zdevastovaný.
3

Ford boural v mlze, tři cestující jsou zranění

Hoří nám v pokojíčku! Rodina stihla z domu utéct

V rodinném domku v Hrobicích bydleli jen dva měsíce. Když spali, přiběhly do ložnice rodičů děti, že jim hoří v pokojíčku. Rodina stihla z hořícího domu včas utéct. Vyšetřovatel hasičů pracuje s několika verzemi.

Všechny karty na stůl. Zde jsou priority hlavních politických stran

Volby jsou tu. Pokud ještě nejste rozhodnutí, které straně dáte dnes či zítra svůj hlas, superdebata Deníku by vám mohla nabídnout řešení. Kandidáti deseti hlavních stran a hnutí včera představili klíčové priority svých programů.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.

První gól, druhý bod. Ševci v mlze remizovali s Kodaní

Vstřelili premiérový gól v Evropské lize, první výhry v prestižní soutěži se ale znovu nedočkali. Přesto fotbalisté Zlína nemusejí smutnit. Ševci ve 3. kole skupiny F remizovali s dánskou Kodaní 1:1 a dál živí šanci na postup.