S osmým klubem WHIL totiž včera podepsala profesionální smlouvu na rok a půl.

Členka užšího kádru reprezentace odešla ze Zlína v roce 2006, kdy společně s Lenkou Kysučanovou zakotvily ve francouzských Métách. Po třech letech, kdy nebyla vytěžovaná tak, jak by si představovala, se v létě rozhodla pro změnu a upsala se nejlepšímu řeckému klubu AC Ormi-Loux Patras. Ani zde však nebyla spokojená, a tak se v závěru roku rozhodla předčasně ukončit angažmá.

„Chvílemi jsem dokonce vážně uvažovala o konci házenkářské kariéry. Zlín však projevil velký zájem o můj návrat, a tak jsme se na přelomu roku dohodli. Nové angažmá bude pro mne novým impulzem v házené,“ věří Pavla Poznarová. „Do Zlína jsem se těšila.“

Přelom roku strávila 23letá házenkářka s přítelem za mořem, odkud se v úterý vrátila, a již v Praze po příletu podepsala se Zlínem smlouvu do konce příští sezony. „Jednání nebyla lehká, neboť velký zájem o Pavliny služby projevily i slovenské Michalovce. O to více si ceníme, že nakonec dala přednost svému mateřskému klubu,“ oddechl si trenér interligových házenkářek Dušan Poloz.

Kdy se ovšem majitelka dvou mistrovských titulů (v roce 2005 se Zlínem a 2007 s Métami – pozn. red.) poprvé objeví na palubovce ve zlínském dresu, není zcela jasné. Řecká strana totiž nereflektovala na prosincovou žádost Zlína prostřednictvím českého svazu o zaslání potřebné mezinárodní transferkarty.

„Poněvadž již uběhla měsíční čekací lhůta, sekretariát EHF by měl i bez souhlasu řeckého klubu uvolnit transferkartu a na jejím základě by měla proběhnout registrace na našem svazu. Pevně věřím, že vše proběhne v řádu hodin, nejpozději v příštích nejbližších dnech a Pavla bude moct již v sobotu proti Michalovcům nastoupit,“ potěšil fanoušky zlínské házené sportovní manažer klubu Leopold Pazdera.

Zvláště při absenci reprezentační dvojice Budayová – Salčáková je příchod ostřílené házenkářky velkým posílením jinak mladého týmu Zlína.

„V tuto chvíli ale ještě nevím, co mohu od Pavly čekat. V úterý večer s námi absolvovala první trénink, přičemž více bych si ji rád otestoval v dnešním přípravném zápase v Bánovcích. V první fázi – tedy o víkendu – ji určitě využiji do obrany, kde bude bezpochyby platnou posilou. Po sehrání, ale možná i už proti Michalovcům, ji pošlu do útoku. Poněvadž ale na spojkách máme samé pravoruké hráčky, ještě nevím, jestli to bude na postu levé nebo pravé spojky,“ krčí rameny Poloz.