Ve středeční předehrávce 19. kola WHIL s přehledem převálcovaly nehorší celek mezinárodní soutěže a do tabulky si připsaly veledůležité dva body, které je nejen vzdálily od baráže, ale navíc přiblížily účasti v play off.

ZLÍN – PARTIZÁNSKE 36:22 (20:10)

Domácí hráčky vlétly na soupeře zostra, a již od úvodních minut bylo jasné, kdo bude pánem palubovky. Nutno podotknout, že soupeř přijel bez své nejlepší házenkářky Polákové a brankářek Sulovské a Richterekové. „Mezi tyčemi tak musely zaskočit dorostenky. A proč chyběla Poláková? Přerušila kariéru, neboť chce dítě,“ vysvětlila trenérka hostí Katarína Beňušková.

Zlín už pět minut před první přestávkou po šňůře šesti gólů vedl dvanáctibrankovým rozdílem a v nastoleném tempu pokračoval i po změně stran. Partizánské tak chvílemi prohrávalo až o 17 gólů!

Utkání tak více než interligový zápas připomínal trénink domácího výběru. „Čekal jsem větší odpor soupeře. Poněvadž jsme ale před zápasem měli nůž na krku, na holkách byla v úvodu znát menší nervozita,“ přiznal kouč Zlína Milan Buday. „Dokázali jsme však brzy zlomit odpor soupeře rychlými brejky, základem čehož byla výborná obrana,“ pochválil tým kouč.

I přes vítězství ale Zlín stále nemá vyhráno. „Za týden se pojedeme do Písku poprat o play off. V případě porážky ale budeme sledovat, jak si povede Jindřichův Hradec, který by podle mých propočtů už neměl bodovat a tím skončit v baráži,“ doufá Buday.

Zlín: Mahďáková, Dederlová – Jalůvková 8, Růčková 8, L. Talašová, K. Talašová 3, Brzósková, L. Hradilová 1, Šviráková 3, Budayová 9/2, Holubová 1, Pospíšilová, Zmeškalová 1, Pažourková 2.

Nejvíce branek Partizánského: Janšáková 6/2, Bachratá a Košíková 4. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 2/2 – 7/5. Vyloučení: 2:4. Diváci: 200. Sled: 2:0, 11:5, 19:7, 27:12, 34:17.