„V prvním poločase nám nevycházelo to, co jsme chtěly hrát. O přestávce jsme si řekly, na čem naše hra bude stát a to na rychlosti. Hráčky dostaly pokyn, že to půjdeme rozběhat. To se nám podařilo. Pěkné akce z rychlých útoků nám dovolily takto odskočit. Vítězství chceme teď věnovat Evě Minárčikové, jejíž rodinu potkala smutná událost. Je úžasné, že sebrala všechny síly a pomohla nám k takovému výsledku,“ uvedla na svazovém webu trenérka Zlína Hana Kolářová.

V prvním poločasu to byla ve Zlíně přetahovaná z obou stran, důraznější obrana Zlína znamenala čtyři sedmimetrové hody pro Hodonín, které bezpečně proměnila Kalinová.

Zatímco úvodní část byla ještě vyrovnaná, druhá půle už byla zcela v režii Zlína, který soupeři rychle odskočil a ve zbytku utkání svůj náskok pouze navyšoval. Domácí se mohly opřít o střelkyni Ševčíkovou, která zaznamenala jedenáct branek. Hodonín, který místo hlavního trenéra Bárty vedl asistent Gärtner, výraznější odpor nekladl.

„V začátku zápasu a v průběhu celého prvního poločasu jsme drželi krok. Snažili jsme se eliminovat rychlé útoky Zlína a docela se nám to dařilo. Ve druhém poločase už jsme to nezachytili, měli jsme tam nějaké neproměněné šance, pár technických chyb. Soupeř odskočil a pak už bylo těžké ztrátu snižovat," uvedl hodonínský kouč René Gärtner.

Házenkářky Zlína i přes jednoznačnou výhru zůstaly ve společné česko-slovenské osmé. Do konce základní části zbývá odehrát dva zápasy. Nyní má ale MOL Liga měsíční přestávku. Pokračovat bude až na začátku dubna.

MOL liga, 24. kolo 

Handball PSG Zlín – HK Hodonín 37:25 (16:14)

Nejvíce branek: Ševčíková 11/5, Minarčíková 6, Herbočková 4 – Kalinová 8/3, Poláchová 6, Cholevová 5. Rozhodčí: Halada, Kosmák. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/3. Vyloučení: 2:3.